V roce 2006 proběhl druhý ročník akce „Září – měsíc biopotravin“, úspěšný cyklus prodejních trhů, dnů otevřených dveří a dalších popularizačních aktivit.
Mimořádně dobře si Vysočina vede ve vybraných bioproduktech. Například na vepřové maso má v podstatě monopol a dodává také velké množství kravského a polovinu kozího mléka.
Včelaření je dalším tradičním oborem, který má v zemědělském spektru Vysočiny své místo. Počet včelařů i chovaných včelstev je v kraji poměrně rovnoměrně rozprostřen, přičemž vede teplejší klimatická oblast Třebíčska.
Tabulka – Včelařství na Vysočině k 15. září 2006
Vysočina patří mezi kraje s průměrnou lesnatostí. Celková výměra porostní půdy kraje je asi 203 000 hektarů. Tyto lesy jsou ve vlastnictví zhruba 48 000 právnických či fyzických osob. Lesnatost (podíl lesů) je zhruba 30 %. Zdravotní stav lesů na Vysočině se mírně zlepšuje; z obecného hlediska však lze konstatovat, že podmínky pro vývoj zdravotního stavu lesa byly v poslední době nepříznivé, zejména pokud se jedná o výkyvy v počasí. Teploty jsou celkově nadnormální, a srážky naopak výrazně podnormální. Relativně málo srážek spadne zejména ve vegetačním období. V souvislosti s těmito skutečnostmi dochází k výraznému oslabení lesních porostů.