Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2005-21

NázevFOND VYSOČINY - Grantový program SPORT PRO VŠECHNY 2006
Zpracoval V. Prokop
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuNa svém druhém jednání schválilo usnesením 018/02/2002/ZK zastupitelstvo kraje "Statut Fondu Vysočiny" a "Zásady pro poskytování podpory z Fondu Vysočiny". Návrh Finančního rámce pro alokaci prostředků z Fondu Vysočiny pro rok 2003 počítá v kapitole 2.4. ("Podpora rozvoje aktivit volného času s důrazem na stimulaci rozvoje mezinárodní kulturní spolupráce") s finančními prostředky na podporu volnočasových aktivit a sportu.
V minulých letech byly grantové programy SPORT PRO VŠECHNY, SPORT PRO VŠECHNY 2003, SPORT PRO VŠECHNY 2004 a SPORT PRO VŠECHNY 2005 velmi úspěšnými programy. Celkem bylo podáno 499 žádostí s celkovou požadovanou výší podpory 24 248 922,- Kč. V roce 2002 a 2003 došlo ke značnému převisu poptávky nad možnostmi grantových programů, v letech 2004 a 2005 tomu tak nebylo z důvodu změny podmínek grantového programu (zvýšení minimálního podílu příjemce a rozdělení dlouhodobých a krátkodobých akcí do dvou samostatných grantových programů).
Návrh řešení Oddělení mládeže a sportu OŠMS a Komise pro sport a volný čas Rady kraje Vysočina společně předkládají návrh na vyhlášení grantového programu SPORT PRO VŠECHNY 2006 na podporu rozvoje dlouhodobých volnočasových aktivit v oblasti tělovýchovy a sportu (viz příloha 1 materiálu RK-28-2005-21).
Jedná se o opakování úspěšných programů z předešlých let. Letošní ročník je zaměřen opět na dlouhodobé aktivity, na akce jednorázové je zaměřen grantový program JEDNORÁZOVÉ AKCE 2006, který bude předložen na počátku roku 2006. Do upraveného znění vyhlášení a formuláře byly zapracovány připomínky a poznatky garantů grantového programu Sport pro všechny 2003, Sport pro všechny 2004 a Sport pro všechny 2005 a členů řídícího výboru, které v minulých letech grantové programy vyhodnocovaly.
Oddělení mládeže a sportu OŠMS rovněž předkládá Radě kraje Vysočina kritéria, podle nichž budou posuzovány jednotlivé projekty (viz neveřejná příloha 2 materiálu RK-28-2005-21).
StanoviskaStanovisko Komise pro sport a volný čas Rady kraje Vysočina:
Jednání Komise pro sport a volný čas Rady kraje Vysočina proběhlo po termínu předložení materiálu pro jednání Rady kraje Vysočina. Stanovisko komise bude sděleno přímo na jednání Rady kraje Vysočina.

Stanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit vyhlášení grantového programu "SPORT PRO VŠECHNY 2006" na podporu rozvoje volnočasových aktivit v oblasti tělovýchovy a sportu, dle materiálu
RK-28-2005-21, př. 1.
Odpovědnost odbor školství mládeže a sportu