Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2005-12

RK-12-2005-12.doc  RK-12-2005-12pr1.xls
Číslo jednacíRK-12-2005-12
NázevMajetkoprávní příprava stavby "III/3525 - rekonstrukce od I/38 do Stříteže"
Zpracoval Z. Berka
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. Pro stavbu "III/3525 - rekonstrukce od I/38 do Stříteže", připravovanou k zahájení v závislosti na průběhu stavebního řízení a finančního krytí stavby v blízkém výhledu, je nutné zajistit majetkoprávní smlouvy s vlastníky pozemků dotčených stavbou. V případech, kdy nebude možné uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách, bude nutné uzavřít s vlastníky pozemků smlouvy kupní. V případě vlastnictví pozemků obcí předpokládáme jednat o darování pozemků. Až po uzavření smluv s vlastníky bude možné požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na předmětnou stavbu.
Odbor majetkový zajišťuje investorskou činnost včetně majetkoprávní přípravy.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy doporučit zastupitelstvu kraje schválit uzavření smluv o budoucích kupních smlouvách na pozemky pro stavbu "III/3525 - rekonstrukce od I/38 do Stříteže" v rozsahu dle materiálu RK-12-2005-12, př. 1 za cenu pro pozemky pod silnicemi stanovenou podle vyhlášky o oceňování majetku platné ke dni nabytí pozemků a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu. V případě vlastnictví obce se bude jednat o budoucí darovací smlouvu. Celková předpokládaná výměra pozemků trvale dotčených stavbou je 3 526 m2. V současné době je cena pozemků v k. ú. Střítež platnými oceňovacími předpisy určena ve výši cca 63 Kč/m2 (pro pozemky vykupované pro stavbu komunikací).
Navrhované majetkoprávní úkony jsou rozsahem doloženy materiálem RK-12-2005-12, př. 1.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit uzavření smluv o budoucích kupních smlouvách a budoucí darovací smlouvy na pozemky pro stavbu "III/3525 - rekonstrukce od I/38 do Stříteže" v rozsahu dle materiálu RK-12-2005-12, př. 1, v případě budoucího úplatného převodu za ceny pro pozemky pod silnicemi stanovené podle vyhlášky o oceňování majetku platné ke dni nabytí pozemků a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu.
Termín březen 2005