Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2010-03

Číslo jednacíRK-35-2010-03
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků pod silnicí III/1316 Jihlava - Zborná
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuMateriál řeší nutnost vypořádání pozemků pod silnicí III/1316.
Kraj Vysočina byl investorem stavby - akce III/1316, Jihlava - rozšíření komunikace v úseku od křižovatky s komunikací III/1311 po obec Zborná, okres Jihlava . Stavba byla zařazena v příloze D1 rozpočtu kraje Vysočina na rok 2008 a rekonstrukcí bylo řešeno odstranění nevyhovujících prvků stávající komunikace. Uvedená komunikace má být dle uzavřené smlouvy o smlouvě budoucí darovací převedena do vlastnictví Statutárního města Jihlava.
Pro předání celé komunikace včetně pozemku trvá budoucí obdarovaný na provedení majetkoprávního vypořádání pozemků i pod částí komunikace ve Zborné, která nebyla dotčena stavbou.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění majetkoprávního vypořádání zahájit jednání s Povodím Vltavy, státním podnikem, který má právo hospodaření k pozemku par. č. 299/1 o výměře 5 m2 a s Pozemkovým fondem ČR, který vykonává správu k pozemku par. č. 16/4 o výměře 101 m2 vše v k. ú. Zborná a obci Jihlava o možnostech převodů uvedených pozemků z vlastnictví České republiky do vlastnictví kraje Vysočina.
U těchto uvedených pozemků se jedná o nezpevněnou část komunikace (krajnici) mezi oplocením zahrádkářské kolonie a současnou silnicí.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí se zněním navrhovaného usnesení.
* zahájit jednání s Povodím Vltavy, státní podnik, Praha 5, Holečkova 8, PSČ 150 24 o možnostech převodu pozemku par. č. 299/1 o výměře 5 m2 v k. ú. Zborná a obci Jihlava z vlastnictví České republiky do vlastnictví kraje Vysočina;
* zahájit jednání s Pozemkovým fondem ČR o možnostech převodu pozemku par. č. 16/4 o výměře 101 m2 v k. ú. Zborná a obci Jihlava z vlastnictví České republiky do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 31. 12. 2010