Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2009-70

RK-38-2009-70.doc  RK-38-2009-70pr1.pdf  RK-38-2009-70pr2.pdf  RK-38-2009-70pr3.xls
Číslo jednacíRK-38-2009-70
NázevZáměr doplnění 4. etapy rekonstrukce hlavní lůžkové budovy Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace
Zpracoval M. Březina, P. Kolář, D. Buřičová
Předkládá P. Kolář, L. Kettner
Popis problémuNemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace prochází od roku 2008 rozsáhlou rekonstrukcí hlavní lůžkové budovy. Rekonstrukce byla rozdělena na 3 etapy s předpokládaným termínem ukončení na podzim 2010. Projekt je částečně financován z programu ROP JV a jeho celkové náklady jsou cca 474 mil. Kč včetně DPH.
Ředitel Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace Ing. Hrala požádal hejtmana kraje o dílčí úpravy 3. etapy rekonstrukce hlavní lůžkové budovy, které spočívají v demolici vrátnice, úpravě hlavního vjezdu do nemocnice a demolici budov č.p. 178 a 414, vše v majetku kraje Vysočina.

1. Vrátnice
Budova vrátnice, stavba občanského vybavení, postavená na pozemku par. č. 1676/3 vyžaduje rekonstrukci, která by však neměla vliv na úsporu provozních nákladů. Současnou funkci vrátnice po rekonstrukci hlavního vstupu nově rekonstruované části převezme vznikající infocentrum. Prostor po vrátnici by bylo možné využít pro rozšíření vjezdu do nemocnice tak, aby mohlo být zavedeno placené časové parkování uvnitř areálu.
Nemocnice zajistila vypracování studie tohoto řešení, náklady jsou vyčísleny na cca 2 718 tis. Kč - viz. příloha RK-38.2009-70, př. 3. Akce by mohla být realizována po dokončení 2. etapy rekonstrukce a nenarušila by termín dokončení celkové rekonstrukce.

2. Bývalá lékárna
Nemocnice Pelhřimov má na základě nájemní smlouvy m. j. v užívání budovu č.p. 178, stavba občanského vybavení, postavenou na pozemku par. č. 1678, zastavěná plocha a nádvoří v k.ú. Pelhřimov a budovu č.p. 414, stavba občanského vybavení, postavenou na pozemku par. č. 1679/1, zastavěná plocha a nádvoří v k.ú. Pelhřimov. Obě budovy přešly do vlastnictví krajů na základě zákona č. 290/2002 Sb. Uvedené nemovitosti jsou Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Pelhřimov vedeny na listu vlastnictví 4302 pro toto k. ú.
Budova č.p. 414 sloužila v minulosti jako nemocniční lékárna. Tomuto účelu již neslouží a přechodně je využívána jako zařízení staveniště. Tak je tomu i v současné době, kdy probíhá v areálu nemocnice velká rekonstrukce a budova je podnajata stavení firmě realizující stavbu. Dokončení rekonstrukce nemocnice je plánováno na přelom roku 2010/2011. V této době bude budova vyklizena.
Vedení Nemocnice Pelhřimov zvažovalo různé další možnosti využití této nemovitosti, v současné době se vzhledem k realizované rekonstrukci areálu nemocnice přiklání k její demolici.
Hodnota budov je dle odborného posudku zpracovaného v roce 2006 následující:
* č.p. 414 - cena dle platného cenového předpisu po odpočtu opotřebení včetně pozemku - 419 260,00 Kč, cena obvyklá 300 000,00 Kč
* č.p 178 - cena dle platného cenového předpisu po odpočtu opotřebení včetně pozemku - 1 254 450,00 Kč, cena obvyklá 2 500 000,00 Kč.
Náklady na demolici budov jsou odhadnuty na do 2 mil. Kč.
Návrh řešení Radě kraje se doporučuje v souladu s vyjádřením nemocnice rozšířit probíhající rekonstrukci nemocnice o samostatnou 4. etapu, která bude realizovaná mimo hlavní projekt financovaný z ROP JV - půjde tedy o demolici budovy vrátnice a úpravu hlavního vjezdu do nemocnice dle zpracované studie.
Radě kraje se doporučuje přijmout záměr demolice budov č.p. 178 postavené na pozemku par. č. 1678 v k.ú. Pelhřimov a č.p. 414 postavené na pozemku par. č. 1679/1 v k.ú. Pelhřimov. Realizaci demolice je možné provést po ukončení rekonstrukce lůžkového pavilonu nemocnice Pelhřimov v roce 2011 a v případě schválení záměru je vhodné připravit během roku 2010 potřebné podklady k její realizaci.
Odstranění budov by velmi prospělo novému řešení areálu nemocnice i urbanistickému řešení této části města. Demolice uvedených budov č.p 178 a č.p 414 umožní využití uvolněného pozemku pro parkování, event. jiné využití (parková úprava).
S návrhem řešení souhlasí a podporuje jej jak vedení nemocnice, tak město Pelhřimov i předkladatelé.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* záměr doplnění samostatné 4. etapy rekonstrukce Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace o demolici objektu vrátnice, stavba občanského vybavení, postavené na pozemku p. č. 1676/3 a rozšíření hlavního vjezdu do nemocnice;
* záměr demolice budovy č.p. 178, stavba občanského vybavení, postavené na pozemku par. č. 1678, zastavěná plocha a nádvoří v k.ú. Pelhřimov a budovy č.p. 414, stavba občanského vybavení, postavené na pozemku par. č. 1679/1, zastavěná plocha a nádvoří v k.ú. Pelhřimov;
ukládá
* řediteli Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizaci připravit dokumentaci k realizaci demolice budovy č.p. 178, stavba občanského vybavení, postavené na pozemku par. č. 1678, zastavěná plocha a nádvoří v k.ú. Pelhřimov a budovy č.p. 414, stavba občanského vybavení, postavené na pozemku par. č. 1679/1, zastavěná plocha a nádvoří v k.ú. Pelhřimov a zařadit demolici těchto budov do finančního plánu Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace na rok 2011;
* Krajskému úřadu kraje Vysočina, odboru majetkovému ve spolupráci s Nemocnicí Pelhřimov, příspěvkovou organizací požádat o vydání rozhodnutí o odstranění těchto budov.
Odpovědnost odbor majetkový, ředitel Nemocnice Pelhřimov, p.o.
Termín 30. 6. 2010