Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2009-47

RK-38-2009-47.doc  RK-38-2009-47pr1.doc  RK-38-2009-47pr2.doc
Číslo jednacíRK-38-2009-47
NázevDohoda o zrušení dohody o úhradě nákladů a o souhlasu s provedením technického zhodnocení a stavebních úprav
Zpracoval V. Krčál
Předkládá M. Pech
Popis problémuSvým usnesením č. 1418/30/2007/RK ze dne 23. 10. 2007 pověřila rada kraje OŠMS a OM projednáním podmínek přestěhování Základní školy a Praktické škola Velké Meziříčí (dále jen škola ) s městem Velkým Meziříčím z ulice Čechovy 30 do nově opravených prostor v ulici Poštovní 1663/3. V průběhu roku 2008 kraj realizoval technické zhodnocení a stavební úpravy prostor v ulici Poštovní 1663/3 a od 1. 11. 2008 se do nich škola přestěhovala.
Dne 30. 9. 2008 byla mezi krajem a městem Velkým Meziříčím uzavřena dohoda o úhradě nákladů a o souhlasu s provedením technického zhodnocení a stavebních úprav. Tato dohoda vytvořila nestandardní konstrukci vzájemných práv a závazků kraje, města a příspěvkové organizace kraje a záhy se ukázala z praktického pohledu, zejména účetního a daňového, těžko realizovatelnou.
Návrh řešení OŠMS radě kraje navrhuje, aby v souladu s § 59 odst. 3 platného znění zákona o krajích rozhodla uzavřít dohodu o zrušení dohody o úhradě nákladů a o souhlasu s provedením technického zhodnocení a stavebních úprav na majetku města Velkého Meziříčí
(RK-26-2008-33, př. 2). Současně s tím OŠMS navrhuje radě kraje vyslovit souhlas s předloženým dodatkem smlouvy o nájmu nebytových prostor (materiál RK-38-2009-47, př. 2). Uzavření dodatku je nutné s ohledem na zrušení dohody o úhradě nákladů
a o souhlasu s provedením technického zhodnocení a stavebních úprav. Nájemní smlouva tak bude doplněna o ujednání, že do doby dosažení úplné kompenzace stanoveného ročního nájmu a hodnoty skutečných prokázaných nákladů technického zhodnocení (nově včetně uvedení jeho přesné výše) nebude nájemce roční nájemné hradit a že v případě ukončení nájemního vztahu před dobou dosažení úplné kompenzace krajem vynaložených nákladů na technické zhodnocení a stavební úpravy, uhradí město nájemci zůstatek nákladů na technické zhodnocení a stavební úpravy budovy, vyčíslený ke dni ukončení nájemního vztahu, a to v termínu do tří měsíců od ukončení nájemního vztahu.
StanoviskaOM souhlasí s předloženým materiálem.
EO nemá připomínky k navrženému řešení a k předloženému materiálu.
uzavřít dohodu o zrušení dohody o úhradě nákladů a o souhlasu s provedením technického zhodnocení a stavebních úprav na majetku města Velkého Meziříčí dle materiálu
RK-38-2009-47, př. 1;
souhlasí
s uzavřením dodatku ke smlouvě o nájmu nebytových prostor dle materiálu RK-38-2009-47, př. 2.
Odpovědnost OŠMS, OM
Termín 31. 3. 2010