Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2009-20

RK-38-2009-20.doc
Číslo jednacíRK-38-2009-20
NázevPodání žádosti o pokácení stromů v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuJedná se o pokácení tří stromů a dále náletových dřevin na pozemcích kraje.
Na odbor majetkový se obrátilo Ředitelství silnic a dálnic ČR se žádostí o udělení souhlasu s pokácením 2 kusů javoru klen, 1 kusu jasanu ztepilého a náletu jasanu ztepilého rostoucích na pozemcích par. č. 5041/1, par. č. 5041/8 a par. č. 8602/10 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou.
Výše uvedené porosty se nacházejí v trase plánované stavby I/19 Žďár nad Sázavou - Mělkovice, přeložka , na kterou již bylo pro ŘSD ČR vydáno územní rozhodnutí pod
č.j. SÚ/2027/07/Ku-23-Rozh, které nabylo právní moc dne 22. 2. 2008. V současné době probíhá správní řízení ke stavebnímu řízení.
Pozemky, na kterých stromy určené k pokácení rostou, jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Pozemky byly Zřizovací listinou předány k hospodaření příspěvkové organizaci kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou tyto pozemky vede na listu vlastnictví 3489 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas s podáním žádosti o pokácení dřevin a to prostřednictvím ŘSD ČR, Správy Jihlava na základě pověření pro ŘSD ČR, Správu Jihlava k podání žádosti o pokácení dřevin dle materiálu RK-38-2009-20, př. 1. ŘSD ČR, Správa Jihlava se zaváže uhradit veškeré náklady a zabezpečit všechny povinnosti související s pokácením dřevin.
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas s podáním žádosti o vydání rozhodnutí o pokácení dřevin prostřednictvím ŘSD ČR, Správy Jihlava, pověřit tuto organizaci k podání žádosti o vydání rozhodnutí o pokácení dřevin dle materiálu RK-38-2009-20, př. 1 a uzavřít mezi krajem Vysočina a ŘSD ČR, Správou Jihlava dohodu, v níž se ŘSD ČR jako investor stavby zaváže uhradit všechny náklady a splnit všechny případné povinnosti (náhradní výsadba dřevin) s vydáním rozhodnutí o pokácení dřevin spojené.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, provoz Žďár nad Sázavou souhlasí s pokácením stromů.
souhlasí
s podáním žádosti prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správy Jihlava o vydání rozhodnutí o pokácením dřevin rostoucích mimo les dle materiálu RK-38-2009-20, př. 1;
* pověřit Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správu Jihlava k podání žádosti o vydání rozhodnutí o pokácením dřevin dle materiálu RK-38-2009-20, př. 1;
* uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava, ve které se Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava zaváže, že uhradí veškeré náklady a zabezpečí všechny povinnosti spojené s vydání rozhodnutí o pokácení dřevin rostoucích mimo les dle materiálu RK-38-2009-20, př. 1.
Termín 31. 1. 2010