Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2009-05

RK-38-2009-05.doc
Číslo jednacíRK-38-2009-05
NázevUzavření dodatku č. 1 ke Smlouvě o souhlasu s realizací opatření - k.ú. Moravec
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření dodatku ke smlouvě týkající se úpravy zeleně v k.ú. Moravec.
Usnesením 1299/28/2009/RK ze dne 8. 9. 2009 rozhodla rada kraje uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina a obcí Moravec umožňující obci zrealizovat opatření Rekonstrukce a revitalizace zeleně v obci Moravec mimo jiné i na pozemcích par. č. 330/1 a par. č. 330/34 v k.ú. a obci Moravec. Smlouva byla uzavřena dne 9. 9. a 22. 9. 2009 a má sloužit pro získání dotačních prostředků na realizaci uvedeného opatření. Smlouva obsahuje i závazek obce, že bude zajišťovat následnou péči a údržbu realizovaného opatření - nově vysázené silniční vegetace nejméně 5 let od ukončení realizace. Lhůta pěti let byla stanovena dle obvyklých lhůt pro udržitelnost projektu a obec s touto lhůtou souhlasila. Nyní se na OM obec telefonicky obrátila se žádostí o prodloužení této lhůty, neboť došlo ke změně dotačních podmínek a lhůta udržitelnosti je nově stanovena na 10 let.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje radě kraje rozhodnout vyhovět žádosti obce Moravec a ke stávající smlouvě uzavřít dodatek, kterým by se prodlužovala lhůta udržitelnosti na 10 let. Stávající smlouva, která obsahuje pětiletou lhůtu, by pro správce dotace byla důvodem vyřazení této žádosti. Z tohoto důvodu obec žádá o prodloužení lhůty udržitelnosti.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít dodatek č. 1 ke Smlouvě o souhlasu s realizací opatření uzavřené mezi krajem Vysočina a obcí Moravec dne 9. 9. a 22. 9. 2009.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít dodatek č. 1 ke Smlouvě o souhlasu s realizací opatření uzavřené mezi krajem Vysočina a obcí Moravec dne 9. 9. a 22. 9. 2009, kterým bude změněna lhůta, po kterou bude obec zajišťovat následnou péči a údržbu realizovaného opatření - nově vysazené silniční vegetace z 5 let na 10 let.
Termín leden 2010