Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2009-40

RK-37-2009-40.doc  RK-37-2009-40pr1.xls
Číslo jednacíRK-37-2009-40
NázevUzavření účtu zřízeného k projektu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě
Zpracoval J. Bartoš, O. Kameníková
Předkládá P. Bureš
Popis problémuJedná se o materiál, ve kterém je popsáno uzavření účtu k projektu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě (následně projednávaném pod názvem projektu Forest Tree ) (dále tedy jen Forest Tree ) a vrácení zbývajících finančních prostředků do Fondu strategických rezerv.
Usnesením rady kraje 0811/20/2008/RK byl schválen převod finančních prostředků ve finančním objemu 300 000,00 Kč z Fondu strategických rezerv na přípravu projektu Forest Tree na zvláštní účet projektu s tím, že finance budou uvolňovány postupně dle aktuální potřeby přípravy projektu. Usnesením rady kraje 0043/02/2009/RK bylo odboru regionálního rozvoje a odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství uloženo spolupracovat na přípravě projektové žádosti s leadpartnerem projektu Forest Tree. Přípravná fáze projektu byla ukončena podáním žádosti. Od zahájení příprav projektu Forest Tree do jejich zastavení bylo z tohoto účtu uvolněno 184 687 Kč, viz. materiál RK-37-2009-40, př.1.
Návrh řešení Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství navrhuje uzavřít účet k projektu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě a zůstatek na zvláštním účtu ve výši 118 536,04 Kč převést do Fondu strategických rezerv.
StanoviskaOdbor ekonomický:
Ekonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení. Na zvláštním účtu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě je zůstatek 118 536,04 Kč.

Odbor regionálního rozvoje konstatuje, že příkazcem operace k samostatnému účtu projektu Forest Tree byl Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství a je plně zodpovědný za čerpání z tohoto účtu.
* převod konečného zůstatku na zvláštním účtu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě ve výši 118 536,04 Kč a úroků za 4. čtvrtletí 2009 do Fondu strategických rezerv z důvodu ukončení přípravy projektu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě;
* rozpočtové opatření spočívající ve snížení rozpočtu zvláštního účtu Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě ve výši převodu konečného zůstatku a připsaných úroků za 4. čtvrtletí 2009.
Odpovědnost OLVHZ, OE
Termín 31. 12. 2009