Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2009-07

RK-37-2009-07.doc
Číslo jednacíRK-37-2009-07
NázevUzavření smluv o budoucích smlouvách o zřízení věcného břemene pro stavbu II/360 Oslavice - Oslavička
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuKraj Vysočina je investorem vynucené překládky veřejné komunikační sítě v souvislosti se stavbou II/360 Oslavice - Oslavička v k. ú. Oslavice a k. ú. Oslavička.
Z tohoto důvodu je nutné přistoupit s vlastníky pozemků dotčených touto vynucenou přeložkou k uzavření smluv o budoucích smlouvách o zřízení věcného břemene. Přehled dotčených vlastníků a pozemků je uveden v materiálu RK-37-2009-07, př.1. Věcné břemeno bude spočívat v užívání částí pozemků za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby a oprav podzemního vedení veřejné komunikační sítě, jehož přesný rozsah bude po dokončení stavby vymezen geometrickým plánem.
Telefónica O2 Czech Republic,a.s. je vlastníkem vedení a zařízení veřejné komunikační sítě, které je umístěno v pozemcích par. č. 2670/1, par. č. 2670/10 a par. č. 2670/12 v k. ú. a obci Oslavice a v pozemcích par. č. 510/1, par. č. 510/4, par. č. 510/5, par. č. 510/8, par. č. 510/9, par. č. 510/11, par. č. 510/18 a par. č. 501/1 v k. ú. a obci Oslavička. Kraj Vysočina uzavřel s budoucím oprávněným tj. Telefónica O2 Czech Republic,a.s. se sídlem Praha 4, Za Brumovkou 266/2, PSČ 140 22, Smlouvu o provedení překládky podzemního, nadzemního vedení a zařízení veřejné komunikační sítě.
Pokud budoucí oprávněný nezíská k pozemkům právo zřídit příslušné stavby, nemohou být vydána potřebná rozhodnutí dle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích smlouvách o zřízení věcného břemene s vlastníky pozemků, které budou dotčeny vynucenou překládkou telekomunikačních kabelů, budoucím oprávněným a krajem Vysočina. Smlouvy budou uzavřeny s vlastníky dotčených pozemků v rozsahu dle materiálu RK-37-2009-07, př. 1.
Ve všech předkládaných případech se jedná o věcná břemena spočívající ve zřízení a provozování staveb komunikačních sítí.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvy o smlouvách budoucích o zřízení věcného břemene v rozsahu a za cenu dle materiálu RK-37-2009-07, př.1, mezi vlastníky pozemků dotčených vynucenou překládkou podzemního vedení a zařízení veřejné komunikační sítě jako budoucími povinnými z věcného břemene, společností Telefónica O2 Czech Republic,a. s., se sídlem Praha 3, Olšanská 55/5, PSČ 13034 jako budoucím oprávněným z věcného břemene, s tím, že kraj Vysočina bude jako investor vynucené překládky veřejné komunikační sítě v souvislosti se stavbou II/360 Oslavice - Oslavička účastníkem smluv o smlouvách budoucích o zřízení věcného břemene v případech, kdy není vlastníkem pozemku a zaváže se uhradit budoucímu povinnému z věcného břemene jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene
Termín únor 2010