Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2009-14

RK-11-2009-14.doc  RK-11-2009-14pr1.doc  RK-11-2009-14pr1upr1.doc  RK-11-2009-14pr2.doc
Číslo jednacíRK-11-2009-14
NázevPřihláška do soutěže Podnik podporující zdraví
Zpracoval S. Měrtlová
Předkládá E. Janoušková
Popis problémuV návaznosti na vizi Krajského úřadu kraje Vysočina byl pro období 2006 - 2007 splněn strategický cíl Připravíme dokumentaci potřebnou k získání titulu Podnik podporující zdraví . Do soutěže Podnik podporující zdraví podal kraj Vysočina přihlášku dne 17. dubna 2007 v návaznosti na usnesení rady kraje ze dne 17. 4. 2007 č. 0547/14/2007/RK. Předmětem hodnocení byla úroveň péče o zdraví zaměstnanců v organizaci, a to jak povinná součást daná legislativou České republiky, tak součást nadstavbová, což jsou opatření na podporu zdraví na pracovišti.
23. 10. 2007 získal Krajský úřad kraje Vysočina titul Podnik podporující zdraví 1. stupně .
Na základě aktualizace strategických cílů úřadu pro období 2008 - 2009, plní odbor sociálních věcí a zdravotnictví (nově od 1. 3. 2009 odbor zdravotnictví) nový strategický cíl s názvem Získáme titul Podnik podporující zdraví 2. stupně . Nově zpracovaný akční plán ke strategickému cíli udává nové složení pracovní skupiny, která nyní pracuje ve složení:
Zástupce vedení úřadu - Ing. Eva Janoušková
Zástupce nositele cíle - Ing. Soňa Měrtlová, Ing. Tomáš Halačka, Ing. Radim Hošek
Bezpečnostní technik úřadu - Ing. Ivana Šmídová
Zástupce oddělení řízení lidských zdrojů - Ivana Hanauerová
Zástupce odborů - Jaroslav Šmejkal
Lékař závodní preventivní lékař - MUDr. Václav Pěchula
Lékař pracovního lékařství - MUDr. Stanislav Wasserbauer

Do soutěže Podnik podporující zdraví roku 2009 se mohou přihlásit všechny podniky a organizace, které jsou českými právními subjekty. Předmětem hodnocení je úroveň péče o zdraví zaměstnanců v organizaci, a to jak povinná součást této péče daná legislativou ČR, tak součást nadstavbová, což jsou opatření na podporu zdraví na pracovišti.
Podmínkou účasti v soutěži je zaslání přihlášky v termínu do 31. 3. 2009 na adresu Státního zdravotního ústavu v Praze, zpracování Projektu podpory zdraví v organizaci v souladu s kritérii kvality podpory zdraví na pracovišti a vyplnění Dotazníku sebehodnocení - viz materiály RK-11-2009-14, př. 1, 2, 3.
Přihlášená organizace se zároveň zavazuje, že umožní členům hodnotícího týmu provést audit kvality podpory zdraví a péče o zdraví zaměstnanců přímo v organizaci.
Projekt je realizován prostřednictvím orgánu kraje Vysočina - Krajského úřadu kraje Vysočina.
Návrh řešení Navrhuje se radě kraje vyjádřit souhlasné stanovisko k přihlášení kraje Vysočina do soutěže Podnik podporující zdraví .
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
o přihlášení kraje Vysočina do soutěže Podnik podporující zdraví . Projekt podpory zdraví kraje Vysočina bude realizován prostřednictvím orgánu kraje - Krajského úřadu kraje Vysočina.
Odpovědnost odbor zdravotnictví
Termín 31. 3. 2009