Cvičení v praxi ověřilo postup a taktiku složek IZS při společném zásahu při hromadném neštěstí s větším počtem zraněných a vzniku ekologické havárie. Byla prověřena součinnost složek IZS na taktické i operační úrovni při provádění záchranných a likvidačních prací. Důraz byl kladen na prověření spojení mezi složkami IZS kraje a následnou spolupráci s 153. záchranným praporem AČR Jindřichův Hradec, Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, orgány ochrany životního prostředí, leteckou záchrannou službou a dalšími záchranáři.
Cvičení prokázalo dobrou připravenost integrovaného záchranného systému kraje Vysočina při organizaci záchrany životů, zdraví a majetku.
Kraj kromě zřizovatelství některých složek IZS jeho činnost také každoročně dotuje penězi i pro složky, na jejichž provozu se běžně nepodílí.
Velkou podporu získávají každým rokem od kraje i dobrovolní hasiči. Kraj oceňuje nejen jejich samotnou práci, ale také společenský přínos pro život v obcích. V roce 2006 získali dobrovolní hasiči na soutěže, činnost mládeže a prevenci 1,37 milionu Kč, na vybavení a činnost pak 4,43 milionů Kč.
Tabulka – Financování složek IZS z rozpočtu kraje v korunách
Bezpečnostní rada kraje je koordinační orgán pro přípravu na krizové situace.
Tabulka – Složení bezpečnostní rady kraje Vysočina
Tabulka – Kriminalita v krajích v roce 2005
Tabulka – Grantový program Fondu Vysočiny z oblasti prevence kriminality v roce 2006