Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2016-19

NázevProjekt Profesionální a bezpečný úřad
Zpracoval D. Buřičová, V. Kotrbová
Předkládá V. Novotný
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o realizaci projektu Profesionální a bezpečný úřad . Projekt bude realizovat Odbor analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen OAPŘ ) v rámci Výzvy pro územní samosprávné celky č. 33 a priority 4.1 Efektivní veřejná správa Operačního programu Zaměstnanost 2014 - 2020.
Předkládaný projekt Profesionální a bezpečný úřad si klade za cíl zavést systém řízení kvality dle ISO/IEC/27001 pro naplnění standardů kybernetické bezpečnosti a vytvořit podmínky pro specializované vzdělávání pro zaměstnance kraje v oblasti kybernetické bezpečnosti, finančního řízení a zadávání veřejných zakázek v takové míře, aby dostáli zvyšujícím se nárokům na specializaci, odbornost a bezpečnost poskytovaných informací. Podrobný popis projektu je uveden v příloze ZK-02-2016-19, př. 1 (příloha je neveřejná z důvodu ochrany práv duševního vlastnictví).
Rozpočet projektu je stanoven na 4 406,5 tis. Kč, z toho spolufinancování kraje (ve výši 5 %) je 220,4 tis. Kč.
Návrh řešení Odbor analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina doporučuje zastupitelstvu kraje
- schválit záměr poskytnout prostředky na spolufinancování projektu Profesionální a bezpečný úřad ve výši 230 tis. Kč,
- schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účet určený na financování projektu Profesionální a bezpečný úřad ve výši max. 800 tis. Kč, a to za předpokladu, že žádost o podporu projektu splnila všechny náležitosti při hodnocení přijatelnosti a formálních náležitostí poskytovatelem dotace.
StanoviskaRada kraje Vysočina usnesením č. 0378/09/2016/RK doporučila Zastupitelstvu Kraje Vysočina přijmout usnesení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* záměr poskytnout prostředky na spolufinancování projektu Profesionální a bezpečný úřad ve výši 230 tis. Kč;
* převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účet určený na financování projektu Profesionální a bezpečný úřad ve výši max. 800 tis. Kč, a to za předpokladu, že žádost o podporu projektu splnila všechny náležitosti při hodnocení přijatelnosti a formálních náležitostí poskytovatelem dotace.
Odpovědnost OAPŘ
Termín 31. 12. 2018