Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2006-47

RK-15-2006-47.doc  RK-15-2006-47pr1.xls
Číslo jednacíRK-15-2006-47
NázevNávrh rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví v souvislosti s certifikací a akreditací zdravotnických zařízení v roce 2006
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina dne 21. 12. 2005 schválilo usnesením č. 0534/09/2005/ZK rozpočet pro rok 2006. V rámci kapitoly Zdravotnictví bylo na realizaci systému jakosti nemocnic vyčleněno 2 mil. Kč.
Návrh řešení Nemocnice (mimo Nemocnice Havlíčkův Brod) a Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina požádaly o poskytnutí příspěvku na činnosti spojené s certifikací a akreditací.
Nemocnice v Novém Městě na Moravě byla první nemocnicí v kraji Vysočina, které se podařilo zavést systém managementu jakosti dle normy ISO 9001. Certifikát jí byl předán v srpnu 2004. V červnu 2006 proběhne druhý dohledový audit a dotažení započatých aktivit až k úspěšné akreditaci části komplementu dle normy ISO 15189 Českým akreditačním institutem v Praze.
Nemocnice Pelhřimov má akreditační proces rozplánovaný na tři roky, v letošním roce plánuje splnit třetinu akreditačních standardů ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí ČR.
Nemocnice Třebíč má proces zavedení systému řízení kvality podle normy ISO 9001 rozvržen do tří etap, první dvě proběhnou v roce 2006.
V Nemocnici Jihlava pracují na zavedení systému řízení kvality podle normy ISO 9001:2000 v celé nemocnici s cílem provést certifikační audit do konce roku 2006. V nemocnici pracuje certifikovaný manažer kvality, pouze specializovanou část (bezpečnost) bude provádět externí firma.
Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina bude certifikovat v roce 2006.
Radě kraje se navrhuje schválit rozpočtové opatření na kapitole zdravotnictví s cílem navýšení příspěvku na provoz pro organizace uvedené v příloze RK-15-2006-47, př.1 na realizaci systému jakosti dle varianty 3.
StanoviskaEkonomický odbor k návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky.
* v rámci kapitoly Zdravotnictví § 3522 - Ostatní nemocnice zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 2 000 000,- Kč s určením pro organizace ve zdravotnictví uvedené v příloze RK-15-2006-47, př.1 varianta 3 při současném snížení položky 5166 - Konzultační, poradenské a právní služby o stejnou částku 2 000 000,- Kč;
* zvýšení závazného ukazatele "Dotace na provoz" u Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace o 485,7 tis. Kč k realizaci projektu akreditace a certifikace;
* zvýšení závazného ukazatele "Dotace na provoz" u Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace o 368,0 tis. Kč k realizaci projektu akreditace a certifikace;
* zvýšení závazného ukazatele "Dotace na provoz" u Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace o 424,7 tis. Kč k realizaci projektu akreditace a certifikace;
* zvýšení závazného ukazatele "Dotace na provoz" u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace o 438,3 tis. Kč k realizaci projektu akreditace a certifikace;
* zvýšení závazného ukazatele "Dotace na provoz" u Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace o 283,3 tis. Kč k realizaci projektu akreditace a certifikace;
ukládá
ředitelům Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace a Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace předložit na odbor sociálních věcí a zdravotnictví kopie faktur za služby související s akreditací a certifikací; dotace bude poskytnuta až po jejich předložení.
Odpovědnost odbor sociálních věcí a zdravotnictví, ekonomický odbor a ředitelé nemocnic Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Nové Město na Moravě a ředitel Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina
Termín 31. 12. 2006