Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2005-20

NázevSmlouva s Ministerstvem pro místní rozvoj - financování projektu ROWANet
Zpracoval V. Jáchim, V. Kotrbová
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuDne 18. 5. 2005 obdržel kraj Vysočina finální návrh Smlouvy o financování individuálního projektu ROWANet ze Společného regionálního operačního programu (dále jen "smlouva"). Zpracování tohoto návrhu předcházelo připomínkové řízení, v rámci kterého kraj Vysočina žádal o úpravu monitorovacího ukazatele projektu - hrubá pracovní místa (úprava z 25 míst na 1,5) spolu s dalšími připomínkami k textu smlouvy (viz. materiál RK-19-2005-20-PR2). Část připomínek byla Ministerstvem pro místní rozvoj ČR (dále jen "MMR") zapracována. Připomínky, které byly/nebyly zapracovány, jsou v materiálech RK-19-2005-20-PR2 vyznačeny. Změna monitorovacího ukazatele byla MMR schválena.
Smlouva i přes zapracované připomínky zůstává jednostranně nevýhodnou, nicméně dle vyjádření MMR se nepředpokládají žádné další změny. Po podepsání smlouvy bude projektu vydáno rozhodnutí ministra MMR o kofinancování projektu ROWANet ve výši 10% z prostředků státního rozpočtu a smlouva k němu přiložena jako příloha.
Žádné další změny ve smlouvě by ze strany MMR prováděny být neměly, pokud by se tak stalo, bude jakákoliv změna smlouvy předložena Radě kraje Vysočina ke schválení.
Návrh řešení V souladu s ustanovením § 59 odst. 2 písm. a) zákona č. 129/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů rozhoduje rada kraje o nabytí a převodu movitých věcí na kraj včetně peněz. Smlouva obsahuje podmínky, za nichž budou kraji poskytnuty finanční prostředky na realizaci individuálního projektu - Krajská páteřní optická vysokokapacitní síť - ROWANet.
Navrhujeme schválit smlouvu o financování projektu Společného regionálního operačního programu (RK-19-2005-20-PR1).
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Smlouvu o financování projektu Společného regionálního operačního programu mezi krajem Vysočina a Českou republikou, za kterou jedná Ministerstvo pro místní rozvoj, podle materiálu RK-19-2005-20, př. 1.
Odpovědnost OI
Termín červen 2005