Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2014-52

RK-38-2014-52.doc  RK-38-2014-52pr01.doc  RK-38-2014-52pr01upr1.doc
Číslo jednacíRK-38-2014-52
NázevNávrh na uzavření Smlouvy o spolupráci
Zpracoval J. Kumpa
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuNa Kraj Vysočina se s žádostí o spolupráci obrátila společnost ELPE s. r. o., která má v záměru zaměstnávat klienty Domova Jeřabina, příspěvkové organizace (dříve ÚSPMP Těchobuz). S touto žádostí předložila návrh Smlouvy o spolupráci mezi Krajem Vysočina, Domovem Jeřabina, p. o., společností ELPE s. r. o., společností Fiera a. s., a společností E.on Česká republika s. r. o. Veškerá práva a povinnosti smluvních stran jsou uvedeny v příloze č. 1 materiálu RK-38-2014-52. Na základě této smlouvy vytvoří společnost ELPE s. r. o. 3 - 5 chráněných pracovních míst v Pelhřimově pro klienty Domova Jeřabina, příspěvkové organizace. Po Kraji Vysočina není požadována žádná finanční spoluúčast. Domov Jeřabina bude muset personálně zabezpečit doprovod klientů při jejich zaměstnávání.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít smlouvu o spolupráci dle materiálu RK-38-2014-52, př. 1. Domov Jeřabina, příspěvková organizací, prochází v současné době třemi etapami transformace, která bude mít za výsledek celkové rozpuštění ústavu do rodinných domků na území okresu Pelhřimov. Na podzim roku 2014 byly v Pelhřimově uvedeny do provozu dva nové domky určené pro bydlení 12 klientů z Domova Jeřabina. Jedná se o klienty s nízkou mírou podpory, kteří jsou při zajištění individuálně nastavených podmínek schopni pracovat v zaměstnání, ale obtížně se uplatňují na volném pracovním trhu. Pro celkové začlenění klientů Domova Jeřabina, příspěvková organizace je možnost být zaměstnán velice důležitá, protože jim umožňuje seberealizaci a zajišťuje jim příjmy, které lze použít částečně k úhradě nákladů na bydlení, ale i ke zvýšení životní úrovně. Pokud by klienti nového bydlení nezískali zaměstnání, bylo by nutné pro ně zajišťovat v rámci chráněného bydlení a denního stacionáře odpovídající činnosti. Toto řešení by bylo pro Domov Jeřabina možná nákladnější než organizační zajištění zapojení klientů v zaměstnání a nepřinášelo by klientům finanční efekt.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít Smlouvy o spolupráci dle materiálu RK-38-2014-52, př. 1.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 31. 1. 2015