Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2014-81

RK-22-2014-81.doc  RK-22-2014-81pr01.doc
Číslo jednacíRK-22-2014-81
NázevNavýšení závazné položky absolutního objemu mzdových prostředků u Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace v roce 2014
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuV návaznosti na změny v Organizačním řádu a organizační struktuře Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace (dále jen KSUSV) požádala o navýšení závazné položky absolutního objemu mzdových prostředků vyplacených z hlavní činnosti KSÚSV o 1 120 000 Kč. Uvedená částka bude do mzdových prostředků převedena z úspor ostatních nákladů (zejména v oblasti ostatních služeb - účet 518 a z položky ostatních osobních nákladů - účet 521). Navýšení je vyžadováno z důvodu zabezpečení:

* výkonu technického dozoru stavebníka a koordinátora BOZP na dopravních stavbách nejen v působnosti KSÚSV, ale i na stavbách jejichž investorem je Kraj Vysočina. Na základě požadavku zřizovatele se jedná o rozšíření pracovní pozice Koordinátor BOZP na staveništi, technický dozor za stávajícího početního zastoupení 2 zaměstnanců na početní zastoupení 5 zaměstnanců (nárůst o tři pracovní pozice).
* vytvoření oddělení plánování, organizace a zabezpečení zimní a letní údržby s cílem provádění nepřetržitého výkonu letní a zimní dispečerské služby ke koordinaci povinností ve vztahu k silniční údržbě, podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů. Jedná se o rozšíření 3 pracovních pozic Dispečer ve směnném provozu v rámci celoročního provozu (letní a zimní údržby). Jedná se o náhradu za pracovní pozici Krajského dispečera zimní údržby silnic v období provádění zimní údržby. Kalkulace navýšeni je uvedena v materiálu RK-22-2014-81, př. 1.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství předkládá Radě Kraje Vysočina ke schválení navýšení závazné položky absolutního objemu mzdových prostředků vyplacených z hlavní činnosti KSÚSV o 1 120 tis. Kč.
StanoviskaEkonomický odbor bere materiál na vědomí. Zvýšení limitu prostředků na platy o 1 120 000 Kč na rok 2014 nebude mít dopad do schváleného rozpočtu kraje na rok 2014.
navýšení závazného limitu prostředků na platy u Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace na rok 2014 o 1 120 000 Kč.
Odpovědnost ODSH, KSÚSV
Termín 31. 12. 2014