Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2012-44

RK-38-2012-44.doc  RK-38-2012-44pr01.xls
Číslo jednacíRK-38-2012-44
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Školství, mládeže a sportu - změna závazných ukazatelů a úprava investičního plánu příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina za odvětví školství na rok 2012
Zpracoval J. Kafková
Předkládá M. Pech
Popis problémuMateriál řeší změnu závazných ukazatelů Příspěvek na provoz a Investiční dotace Hotelové školy Třebíč a změnu čerpání investičního fondu na rok 2012 Hotelové školy Třebíč a Střední odborné školy Nové Město na Moravě.
Usnesením č. 0007/01/2012/ZK ze dne 14. 2. 2012 Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz u Hotelové školy Třebíč, IČO 66610699 o částku 1 000 000 Kč určenou na vybavení rekonstruované školní kuchyně. Z této částky vyčerpala škola částku 805 109,60 Kč.
V sousedství Hotelové školy Třebíč (dále jen škola) probíhala od roku 2009 výstavba kruhového objezdu - stavebníkem a vlastníkem bylo a je Město Třebíč. V průběhu výstavby došlo k několika změnám stavby a ve finální realizaci byla provedena výstavba chodníků podél celé budovy školy. Chodníky byly postaveny v místě zeleného pásu, na který v zimě dopadal sníh ze střechy vysoké cca 25 m. Chodníky jsou tak situovány v dopadové zóně sněhu, což je nebezpečné pro pohyb chodců - žáků a zaměstnanců školy, ale i pro širokou veřejnost. Z tohoto důvodu musí škola opatřit střechu sněhovými zábranami v délce 80 m, které znemožní padání sněhu na chodníky. Orientační cena byla stanovena ve výši 284 000 Kč. Ředitelka školy žádá o změnu závazných ukazatelů u nevyčerpané částky příspěvku na provoz, tj. 194 000 Kč na investiční dotaci na zabezpečení střechy sněhovými zábranami. Zbývající částku škola uhradí ze svého investičního fondu. Z tohoto důvodu tedy žádá o změnu čerpání investičního fondu.
O změnu čerpání investičního fondu požádala také Střední odborná škola Nové Město na Moravě z důvodu realizace přístavby dílny.
Návrh řešení OŠMS radě kraje navrhuje:
* schválit změnu příslušných závazných ukazatelů u Hotelové školy Třebíč;
* udělit souhlas se změnou použití IF příspěvkových organizací na rok 2012 včetně věcného čerpání prostředků těchto fondů dle přílohy č. 1 materiálu RK-38-2012-44.

Finanční prostředky jsou škole poskytovány dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v souvislosti s výkonem zřizovatelské funkce.
StanoviskaOdbor informatiky: žádost byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace O00252.0021 a 00253.0001
Ekonomický odbor nemá připomínky.

Majetkový odbor:
* Hotelová škola Třebíč - majetkový odbor považuje doplnění sněhových zachytávačů za nezbytné. Se správcem majetku Hotelové školy Třebíč byla projednána technická stránka věci a osazení sněhových zachytávačů musí realizovat firma s potřebnou odborností.
* Střední odborná škola Nové Město na Moravě - jedná se o investiční akci školy. Odbor majetkový zajistil součinnost při přípravě investice a zajišťuje dohled při realizaci. Se změnou čerpání investičního fondu souhlasí.
snížení závazného ukazatele Příspěvek na provoz o částku 194 000 Kč při současném zvýšení závazného ukazatele Investiční dotace o částku 194 000 Kč Hotelové školy Třebíč, IČO 66610699 na zabezpečení střechy školy sněhovými zábranami;
souhlasí
s úpravou použití investičního fondu příspěvkových organizací na rok 2012 dle materiálu
RK-38-2012-44, př. 1.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický, ředitelka Hotelové školy Třebíč, ředitel Střední odborné školy Nové Město na Moravě