Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2009-32

RK-28-2009-32.doc  RK-28-2009-32pr1.xls
Číslo jednacíRK-28-2009-32
NázevNávrh změny investičního plánu u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2009
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuRada kraje dne 9. 6. 2009 usnesením č. 0895/20/2009/RK schválila finanční a investiční plán Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2009.
Nemocnice Nové Město na Moravě požádala o první změnu investičního plánu z následujících důvodů:
- na akci Bourání sila nebylo vyfakturováno 518 356,20 Kč z důvodu, že nebyla provedena pokládka dlažby na místě zbourané stavby
- na akci Úprava zasedací místnosti nebylo vyfakturováno 582 284,09 Kč, protože interiérové zařízení bylo zařazeno do drobného majetku a tedy uhrazeno z provozních prostředků
- rozsah dlažby pod bývalým silem byl rozšířen na celou plochu dvora pod kotelnou, na tuto novou investici Oprava povrchu dvora navrhuje nemocnice přesunout ušetřené prostředky z výše uvedených akcí a to ve výši 1 100 640 Kč
- nově zařadit investice ve výši 5 302 000 Kč z dotace z nájemného - částka ve výši 9 488 000 Kč byla dosud rezervována s tím, že podle výsledků hospodaření v pololetí bude rozhodnuto o jejím dalším využití

Vzhledem k tomu, že výsledek hospodaření k 31. 7. 2009 je ve výši 2 217 tis. Kč a závazky po splatnosti ve výši 2 708 tis. Kč, dá se předpokládat k 31. 12. 2009 vyrovnané hospodaření nemocnice. Proto lze rezervu částečně rozpustit na tyto investice
* Rigidní cystoskop 22,5 - jde o prostou náhradu za doslouživší přístroj z roku 1996 na urologickém operačním sále.
* Rigidní cystoskop 21 Fr - jde o prostou náhradu za doslouživší přístroj z roku 1996 na urologickém operačním sále.
* Flexibilní ureterorenoskop - jde o prostou náhradu za doslouživší přístroj z roku 1996 na urologickém operačním sále.
* Flexibilní cystoskop - jde o prostou náhradu za doslouživší přístroj z roku 1996 na urologickém operačním sále.
* Doppler na opich hemeroidů - jde o přístroj včetně sond pro provádění opichů hemeroidů. Přístroj umožňuje přesnou detekci hemeroidální cévy ultrazvukem a následně pomocí chirurgického instrumentária jejich opich a podvaz. Metoda léčení je vůči pacientovi velmi šetrná.
* Elektroléčebné zařízení - jde o kompaktní elektroléčebné zařízení pro extrakorporální šokovou terapii pomocí rázové vlny pro neinvazivní terapii bolesti v chronickém stadiu jako výhodná alternativa pro chirurgické řešení. Rázové vlny urychlují proces hojení aktivací mechanismu samohojení, stimulují metabolismus a zlepšují cirkulaci krve, poškozené tkáně se rychleji regenerují a hojí.
* Převozový automobil - jde o prostou náhradu stávajícího převozového vozidla Nissan z roku 1998. Vozidlo je určeno pro přepravu 7 - 8 osob (svoz zdravotnického personálu do Sanatoria Buchtův kopec).
* Laparoskopická věž pro operační sály - jde o prostou obměnu opotřebovaného stávajícího přístrojového vybavení operačních sálů z roku 1999.
* Sterilizátor pro centrální sterilizaci - prostá náhrada za již nevyhovující sterilizátor z roku 1996 na očním operačním sále.
* Semirigidní ureterorenoskop - jde o prostou obnovu za doslouživší přístroj z roku 1998 na urologickém operačním sále.
* Ultrazvukový litotriptor - jde o prostou obnovu za doslouživší přístroj z roku 1998 na urologickém operačním sále.
Návrh řešení Radě kraje se navrhuje schválit popsanou změnu investičního plánu Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace. Závazný ukazatel dotace na investice zůstane nezměněn.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
změnu investičního plánu Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace pro rok 2009 dle materiálu RK-28-2009-32, př. 1 přičemž objem závazného ukazatele dotace na investice zůstává nezměněn.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Nové město na Moravě, p. o., odbor zdravotnictví
Termín 31. 12. 2009