Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2010-44

ZK-01-2010-44.doc  ZK-01-2010-44pr1.doc
Číslo jednacíZK-01-2010-44
NázevPodpora žádosti Vysoké školy polytechnické Jihlava o akreditaci studijního oboru Regionální rozvoj a správa v rámci studijního programu Hospodářská politika a správa
Zpracoval M. Pech, D. Hřebenová, K. Ubr
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuMateriál se zabývá vyjádřením podpory kraje Vysočina žádosti Vysoké školy polytechnické Jihlava (dále jen VŠPJ) o akreditaci studijního oboru Regionální rozvoj a správa (dále jen Obor) v rámci studijního programu Hospodářská politika a správa pro prezenční i kombinovanou formu studia.
Dne 17. 1. 2010 byla hejtmanovi kraje zaslána žádost VŠPJ o opakovanou podporu akreditaci Oboru. První žádost VŠPJ o akreditaci tohoto Oboru nebyla kladně vyřízena se zdůvodněním, že akreditační komise hodlá schvalovat další akreditace až po návštěvě pracovní skupiny na VŠPJ. Součástí první žádosti o akreditaci bylo i doporučení kraje Vysočina.
Po úspěšném absolvování návštěvy pracovní skupiny členů akreditační komise podává VŠPJ znovu žádost o akreditaci Oboru (termín podání žádosti: polovina února).
Návrh řešení OŠMS navrhuje poskytnout písemně podporu kraje Vysočina k žádosti VŠPJ o akreditaci Oboru dle materiálu ZK-01-2010-44, př. 1.
StanoviskaRada kraje usnesením 0077/03/2010/RK ze dne 19. 1. 2010
schválila podporu kraje Vysočina k žádosti Vysoké školy polytechnické Jihlava o akreditaci studijního oboru Regionální rozvoj a správa v rámci studijního programu Hospodářská politika a správa dle materiálu RK-03-2010-59, př. 1. a
doporučila zastupitelstvu kraje vzít na vědomí podporu kraje Vysočina k žádosti Vysoké školy polytechnické Jihlava o akreditaci studijního oboru Regionální rozvoj a správa v rámci studijního programu Hospodářská politika a správa dle materiálu RK-03-2010-59, př. 1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
podporu kraje Vysočina k žádosti Vysoké školy polytechnické Jihlava o akreditaci studijního oboru Regionální rozvoj a správa v rámci studijního programu Hospodářská politika a správa dle materiálu ZK-01-2010-44, př. 1.
Odpovědnost OŠMS
Termín 15. 2. 2010