Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2010-32

ZK-01-2010-32.doc
Číslo jednacíZK-01-2010-32
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k. ú. a obec Nová Ves u Chotěboře
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě umožňující obci Nová Ves u Chotěboře zrealizovat stavbu Komplexní úprava náměstíčka a dokončení chodníků v obci zčásti i na pozemku kraje Vysočina.
Na odbor majetkový se obrátila obec Nová Ves u Chotěboře se žádostí o souhlas s umístěním stavby Komplexní úprava náměstíčka a dokončení chodníků v obci zčásti na pozemcích par. č. 2061, par. č. 2062, par. č. 2063/11 a par. č. 2071/1 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře ve vlastnictví kraje Vysočina. Obec hodlá pro výstavbu využít dotačních prostředků a z tohoto důvodu je třeba dále uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na zastavěnou část výše uvedených pozemků.
Usnesením 1694/36/2009/RK Rada kraje vyslovila souhlas se stavbou a rozhodla uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu zakládající právo provést stavbu, kterou budou výše uvedené pozemky dotčeny a která umožní investorovi tuto stavbu provést a dále rozhodla zveřejnit záměr darování částí uvedených pozemků zastavěných předmětnou stavbou do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře. Smlouva zakládající právo provést stavbu byla uzavřena dne 4. 12. a 10. 12. 2009, podmínka zveřejnění záměru darování částí předmětných pozemků byla splněna (7. 12. 2009 - 8. 1. 2010).
Pozemky par. č. 2061, par. č. 2062, par. č. 2063/11 a par. č. 2071/1 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod vede tyto pozemky na LV 382 a LV 509 pro k. ú. a obec Nová Ves u Chotěboře.
Návrh řešení OM navrhuje v souladu s usnesením 1694/36/2009/RK rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu o budoucí darovací smlouvě, neboť obec má v úmyslu využít na realizaci stavby dotační prostředky a z tohoto důvodu musí k žádosti o dotaci předložit smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část dotčených pozemků, které budou stavbou zastavěny.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře, ve které se kraj zaváže převést darem části pozemků zastavěných výše uvedenou stavbou do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře a obec se zaváže uvedené části pozemků do svého vlastnictví přijmout.
StanoviskaUsnesením 1694/36/2009/RK vyslovila rada kraje souhlas se stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře , kterou budou dotčeny pozemky par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k. ú a obci Nová Ves u Chotěboř; rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře umožňující realizovat stavbu Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře i na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina a zveřejnit záměr darování částí pozemků par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k. ú a obci Nová Ves u Chotěboře, zastavěných stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře , jejímž investor je obec Nová Ves u Chotěboř a současně doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu o budoucí darovací smlouvě, ve které se kraj Vysočina zaváže převést darem části pozemků par. č. par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k. ú a obci Nová Ves u Chotěboře, zastavěné stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře, do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře a obec se zaváže uvedené pozemky do svého vlastnictví přijmout.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod vyslovila souhlas s uvedenou stavbou, stanovila podmínky pro její realizaci a navrhla po dokončení a zaměření stavby provést majetkoprávní vypořádání pozemku stavbou zastavěného.
ODSH souhlasí s uzavřením smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemků par. č. 2061, par. č. 2062, par. č. 2063/11 a par. č. 2071/1 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře zastavěných stavbou Komplexní úprava náměstíčka a dokončení chodníků v obci .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina na straně budoucího dárce a obcí Nová Ves u Chotěboře na straně budoucího obdarovaného na části pozemků par. č. 2061, par. č. 2062, par. č. 2063/11 a par. č. 2071/1 v k. ú. a obci Nová Ves u Chotěboře zastavěných stavbou Komplexní úprava náměstíčka a dokončení chodníků v obci .
Termín 30. 5. 2010