Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2009-03

ZK-05-2009-03.doc  ZK-05-2009-03pr1.xls  ZK-05-2009-03pr2.xls  ZK-05-2009-03pr3.doc
Číslo jednacíZK-05-2009-03
NázevInformace o činnosti krajského úřadu pro zastupitelstvo kraje
Zpracoval I. Hanáková Kosourová, K. Tesařová
Předkládá Z. Kadlec
Popis problémuA) Informace týkající se počtu zaměstnanců kraje zařazených do krajského úřadu a organizační struktury úřadu:
Rada kraje Vysočina se naposledy zabývala stanovením počtu zaměstnanců kraje zařazených do Krajského úřadu kraje Vysočina na svém zasedání konaném dne 23. 6. 2009. Rozhodla o snížení počtu zaměstnanců kraje Vysočina zařazených do Krajského úřadu k 1. 7. 2009 o jedno funkční místo, celkem je počet zaměstnanců stanoven na 415 (usnesení číslo 0907/21/2009/RK).
Dne 23. 6. 2009 byly s účinností od 1. 7. 2009 příkazem ředitele č. 13/09, kterým se stanovuje organizační struktura, provedeny změny v organizační struktuře krajského úřadu. Důvodem bylo zvýšení efektivnosti práce a optimalizace řídících a rozhodovacích procesů u zaměstnavatele. Podrobnosti k realizovaným změnám jsou uvedeny v příloze č. 3 tohoto materiálu (ZK-05-2009-03, př. 3), v části popisující činnost oddělení právního a krajského živnostenského úřadu.
Organizační struktura krajského úřadu, účinná ke dni 1. 9. 2009, je uvedena v příloze č. 1 tohoto materiálu (ZK-05-2009-03, př. 1). Tabulkových míst na krajském úřadě je 415, z toho obsazeno k 1. 9. 2009 je 411 pracovních míst. Na další 4, prozatím neobsazená pracovní místa, proběhlo nebo je v přípravě výběrové řízení. Obsazení těchto pracovních pozic je zatím v jednání. Přehled okresů, z nichž jednotliví zaměstnanci přicházejí, je přílohou č. 2 tohoto materiálu (ZK-05-2009-03, př. 2).
Telefonní a e-mailová spojení na jednotlivá pracoviště, jejich umístění a organizační zařazení zaměstnanců do jednotlivých odborů je v aktuální verzi k dispozici na internetových stránkách kraje Vysočina (aktivní odkaz: http://extranet.kr-vysocina.cz/telefon/index.php).

B) Informace týkající se činnosti krajského úřadu:
Textová informace o hlavních záležitostech zpracovávaných Krajským úřadem kraje Vysočina za období od 16. 6. 2009 do 31. 8. 2009 s výhledem do 15. 9. 2009 je přílohou č. 3 tohoto materiálu (ZK-05-2009-03, př. 3).
Součástí přílohy je rovněž zpráva o auditu využívání informačních technologií včetně programového vybavení, který byl na Krajském úřadě kraje Vysočina realizován v termínu od 12. 5. 2009 do 10. 7. 2009. O objednání auditu rozhodl ředitel krajského úřadu Ing. Bc. Zdeněk Kadlec, provedl jej externí dodavatel - společnost RYANT, s. r. o. ze Znojma. Cílem posouzení bylo především zjistit, jak jsou využity jednotlivé útvary (odbory a oddělení) a pracovní pozice krajského úřadu, a na základě takové objektivní informace umožnit další optimalizaci organizační struktury úřadu. Vedlejším produktem auditu bylo zjištění o zneužívání prostředků informačních technologií a o zneužívání pracovní doby jednotlivými zaměstnanci kraje zařazenými do krajského úřadu pro nepracovní činnosti. Je třeba zdůraznit, že podle zástupců dodavatele náš krajský úřad vykazuje lepší výsledky, než jaké jsou průměrné hodnoty dosažené u ostatních srovnatelných institucí. Výsledky auditu byly v průběhu měsíce srpna analyzovány pracovním týmem jmenovaným k tomuto účelu ředitelem krajského úřadu a na základě výsledků provedené analýzy budou přijímána odpovídající opatření. Samosprávné orgány kraje i veřejnost budou informovány po jejich projednání.
Návrh řešení Ředitel krajského úřadu navrhuje zastupitelstvu kraje, aby vzalo informaci o činnosti Krajského úřadu kraje Vysočina za příslušné období na vědomí. Členové zastupitelstva mají možnost položit k informaci dotazy. Ta může být na jejich základě doplněna ústně přímo v průběhu zasedání zastupitelstva, komplikovanější dotazy budou zodpovězeny písemnou formou v rámci vyřizování interpelací.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
informaci o činnosti krajského úřadu.
Odpovědnost Ředitel krajského úřadu
Termín 15. 9. 2009