Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2006-19

RK-11-2006-19.doc  RK-11-2006-19pr1.doc  RK-11-2006-19pr2.doc  RK-11-2006-19pr3.xls
Číslo jednacíRK-11-2006-19
NázevPojistná smlouva majetku pořízeného v rámci projektu ROWANet
Zpracoval V. Jáchim
Předkládá P. Pavlinec
Popis problému15.3.2006 byl ukončen projekt ROWANet vybudováním krajské páteřní telekomunikační sítě na trase Moravské Budějovice - Želetava - Stonařov - Jihlava - Havlíčkův Brod - Přibyslav - Žďár nad Sázavou - Nové Město na Moravě - Bystřice nad Pernštejnem. Vzhledem k tomu, že projekt je spolufinancován ze SROP (Společný regionální operační program), při předložení žádosti o platbu spolu se závěrečnou zprávou o projektu (dle podmínek SROP do 15.4.06) je součástí příloh pojistná smlouva na majetek pořízený z rozpočtu projektu.
Podmínky programu na pojistnou smlouvu jsou následující (zdroj - Příručka pro příjemce pro 1. výzvu SROP, prosinec 2004):
"...neprodleně pojistit veškerý pojistitelný majetek (tj. zejména majetek koupený, nově budovaný nebo rekonstruovaný) pořizovaný z finanční pomoci SROP proti jeho poškození, zničení a ztrátě. Doba pojištění sjednaná v pojistné smlouvě nesmí být kratší než pět let ode dne platnosti smlouvy o financování...."

Rada kraje usnesením 679/38/02/RK ze dne 12. 11. 2002 mimo jiné rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky podané v obchodní veřejné soutěži na výběr pojistitele na "Pojištění majetku a odpovědnosti za škody kraje Vysočina a jím zřízených organizací". Nejvhodnější nabídku podala Kooperativa, pojišťovna a.s. Dále RK rozhodla že pojistný program kraje Vysočina bude s vybraným uchazečem uzavřen na dobu 5 let. Rámcovou pojistnou smlouvu dle podmínek obchodní veřejné soutěže a usnesení RK 679/38/02/RK, uzavřel kraj Vysočina (jako pojistník) a Kooperativa, pojišťovna a.s. (jako pojistitel) dne 12. 12. 2002, a to na dobu od 1. 1. 2003 do 31. 12. 2007.

Vzhledem k tomu, že podmínky SROP hovoří o nutnosti pojistit majetek na dobu 5 let od platnosti smlouvy o financování projektu ROWANet ze SROP, tj. do 21.6.2010, OI jako nositel a realizátor projektu předkládá materiál, kterým navrhujeme radě kraje rozhodnout o uzavření nové speciální smlouvy na pojištění majetku ROWANet mimo rámcovou smlouvu (vzhledem k odlišné době v platnosti rámcové smlouvy a pojistné smlouvy na majetek projektu ROWANet).
Návrh řešení OI kontaktoval společnost STACH & S.T., a.s. (pojišťovacího makléře kraje Vysočina), aby na základě podmínek SROP zprostředkoval zpracování nabídky od pojišťovny Kooperativa, pojišťovna a.s., se kterou má kraj uzavřenu rámcovou pojistnou smlouvu. Návrh podmínek pojištění je obsahem materiálu, RK-11-2006-19-PR1. Vzhledem k velmi vysoké pojistné částce ve výši pořizovací ceny majetku se v případě pojištění tzv. ALL RISK na celkovou hodnotu majetku (tj. pojištění proti poškození nebo zničení poškozené věci, která nastane náhle a nečekaně, a vznik pojistné události omezuje nebo vylučuje provozuschopnost poškozené věci, včetně odcizení, krádeže a loupeže) pojistná částka pohybovala ve výši 130 tis. Kč/rok dle nabídky předložené od Kooperativa, pojišťovna a.s. a 480 tis. Kč/rok dle nabídky od pojišťovny Generali. Byl tedy zvolen model pojištění na vybraná rizika dle návrhu uvedeného v materiálu RK-11-2006-19-PR1 . Návrh pojištění majetku na vybraná rizika byl následně zaslán dalším třem pojišťovnám s požadavkem na zpracování orientační nabídky pojištění. Nabídky a stanoviska pojišťoven jsou obsahem materiálu RK-11-2006-19-PR2. Návrh nejlepších pojistných podmínek předložila Kooperativa, pojišťovna a.s., dle materiálu RK-11-2006-19-PR3, Nově uzavíraná pojistná smlouva bude obsahovat ustanovení o možném vypovězení této smlouvy, a to s ohledem na nově připravovaný pojistný program kraje Vysočina od 1.1. 2008 v případě, že podmínky vyplývající z nově uzavírané rámcové pojistné smlouvy budou pro kraj výhodnější.
StanoviskaOdbor majetkový:
souhlasí s navrhovaným postupem dle materiálu RK-11-2006-19.
Odbor sekretariátu ředitelky a krajského živnostenského úřadu:
Úhrada pojistné částky v roce 2006 je možná z položky Nespecifikované rezervy kapitoly Krajský úřad.
souhlasí
s uzavřením pojistné smlouvy na majetek pořízený v rámci projektu ROWANet se společností Kooperativa, pojišťovna a.s., dle materiálu RK-11-2006-19, př. 3, a
pověřuje
hejtmana kraje Vysočina podepsáním této smlouvy.
Odpovědnost OI, OSŘKŽÚ, OM
Termín duben 2006