Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2016-15

RK-06-2016-15.doc  RK-06-2016-15pr01.xls  RK-06-2016-15pr02.pdf
Číslo jednacíRK-06-2016-15
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu v rámci přípravy stavby II/602 Olešná - průtah
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy nezbytné pro vydání stavebního povolení na chodníky a sjezdy, autobusové zastávky a veřejné osvětlení na pozemcích ve vlastnictví kraje, které jsou zahrnuty do trvalého a dočasného záboru předmětné stavby, jejímž investorem bude obec.
Kraj Vysočina zastoupený Krajským úřadem Kraje Vysočina, Odborem dopravy a silničního hospodářství je jedním z investorů akce II/602 Olešná - průtah . Ta je v seznamu akcí plánovaných k zahájení v roce 2016. Předpokládaný termín zahájení stavby je duben 2016 a plánovaná délka rekonstrukce je 8 měsíců. Kraj již má pro tuto stavbu všechny potřebné smlouvy uzavřeny.
Dalším spoluinvestorem této akce by měla být obec Olešná, která by měla z části zrekonstruovat a z části nově vybudovat chodníky a sjezdy podél silnice II/602 a zároveň vystavět nové vedení veřejného osvětlení. Přesný rozsah záborů potřebných pozemků je uveden v materiálu RK-06-2016-15, př. 1.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít smlouvy zakládající právo provést stavbu s obcí Olešná na pozemky v rozsahu dle materiálu RK-06-2016-15, př. 1.
Výše uvedenou akcí dojde k rekonstrukci a vybudování chodníků a sjezdů podél silnice II/602, a to včetně autobusových zastávek a k vybudování nového vedení obecního rozhlasu.
Po dokončení akce dojde k zaměření skutečného stavu průběhu stavby geometrickým plánem a k majetkoprávnímu vypořádání pozemků zastavěných touto akcí.
Tento materiál předpokládá rozhodnout uzavřít s obcí Olešná smlouvu zakládající právo provést stavbu na pozemky v rozsahu dle materiálu RK-06-2016-15, př. 1.
Jedná se o standardní smlouvu, proto není přikládána.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně vlastníka pozemků a obcí Olešná na straně stavebníka smlouvu zakládající obci Olešná právo provést stavbu na pozemcích v rozsahu dle materiálu RK-06-2016-15, př. 1 pro akci II/602 Olešná - průtah .
Termín 30. 6. 2016