Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2014-41

RK-23-2014-41.doc  RK-23-2014-41pr01.pdf  RK-23-2014-41pr02.xls
Číslo jednacíRK-23-2014-41
NázevInformace o průběhu jednání se zástupci obcí Kraje Vysočina o přípravě a dalším postupu realizace komplexního dopravního systému Kraje Vysočina
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuUsnesením rady kraje 1310/25/2013/RK ze dne 16. 7. 2013 bylo rozhodnuto o realizaci komplexního dopravního systému Kraje Vysočina a přípravě na zajištění výběrových řízení na dopravce, zajišťující dopravní obslužnost Kraje Vysočina v návaznosti na splnění podmínek Nařízení EP a Rady č. 1370/2007. Tímto usnesením byl rovněž schválen harmonogram realizace jednotlivých kroků.
Na základě výše uvedeného Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ODSH) v průběhu měsíce května a června 2014 zorganizoval 16 jednání se zástupci obcí, jejichž předmětem bylo představit záměr Kraje Vysočina a seznámit je s problematikou dopravní obslužnosti kraje. V rámci jednání byl prezentován materiál
RK-23-2014-41, př. 1. Následně byly diskutovány možnosti řešení a zodpovězeny dotazy přítomných zástupců. Informace o účasti jednotlivých zástupců obcí je uvedena v materiálu RK-23-2014-41, př. 2. Uvedená jednání považuje ODSH za velmi přínosná s ohledem na zásadní úkol zajistit kvalitní dopravní obslužnost kraje. Předpokladem jeho splnění je nutná maximální spolupráci kraje a všech obcí v Kraji Vysočina, informovanost nejen místních samospráv, ale i všech občanů kraje. V současné chvíli ODSH připravuje ve spolupráci s odborem analýz a veřejné podpory veřejnou zakázku technického zpracovatele komplexního dopravního systému Kraje Vysočina.
Návrh řešení ODSH navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí informace o průběhu jednání se zástupci obcí Kraje Vysočina o přípravě a dalším postupu realizace komplexního dopravního systému Kraje Vysočina.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 31. 12. 2014