Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2014-10

RK-04-2014-10.doc  RK-04-2014-10pr01.pdf
Číslo jednacíRK-04-2014-10
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k.ú. Zvonková, obec Horní Planá
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa OM se obrátil Jihočeský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Jihočeského kraje se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu Rekonstrukce silnice III/1631 v úseku Nová Pec - Zadní Zvonková, 2. etapa (Přední Zvonková km 3,040-Bližší Lhota v km 6,430). Kraj Vysočina je vlastníkem a Diagnostickému ústav sociální péče Černovice byly předány k hospodaření mimo jiné tyto pozemky: par. č. 325 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 627 m2, par. č. 1758 - ost. plocha, neplodná půda o výměře 2 712 m2 a par. č. 1787 - ost. plocha, neplodná půda o výměře 622 m2 v k. ú. Zvonková, obec Horní Planá. Uvedené pozemky jsou užívány Diagnostickým ústavem sociální péče Černovice pro rekreační účely svých klientů. Část pozemků má být dotčena výše uvedenou stavbou, a to jak trvalým záborem, u kterého se předpokládá majetkoprávní vypořádání po stavbě, tak dočasným záborem, kdy pozemky po ukončení stavby budou předány vlastníkovi. Dle předložené dokumentace bude trvalý zábor činit cca 563 m2 a dočasný zábor 516 m2.
Ve věci záměru této stavby se již JČ kraj na OM obrátil. V součinnosti s Diagnostickým ústavem sociální péče byl záměr ve fázi před územním rozhodnutím připomínkován a na základě projednání v radě kraje a usnesení 0931/19/2013/RK bylo ke stavbě vydáno souhlasné stanovisko s těmito podmínkami:
- Projekt bude obsahovat taková technická opatření, která zajistí ochranu stávajících podzemních filtrů a šachet ČOV a to jak při návrhu, realizaci a provozu objízdné trasy tak také při návrhu, realizaci a provozu budoucího tělesa silnice III/1634 a mostního objektu
- Potrubí pod tělesem silnice - přepad z původní turbíny - bude obnoveno minimálně ve stávajícím profilu
- Projekt bude obsahovat zřízení sjezdu z rekonstruované silnice č. III/1634 cca v km 5,565 na pozemek par. č. 1758 v k.ú. Zvonková
- Bude minimalizován trvalý zábor při přijatelných technických opatřeních (např, opevnění svahů)
- Použité pozemky Kraje Vysočina budou uvedeny do původního stavu.
- Kraj Vysočina bude v dostatečném předstihu informován o realizaci stavby.
Návrh řešení OM navrhuje vyslovit souhlas s touto stavbou a uzavřít mezi Krajem Vysočina a Jihočeským krajem, zastoupeným Správou a údržbou sinic Jihočeského kraje smlouvu zakládající právo provést výše uvedenou stavbu na pozemcích ve vlastnictví Kraje Vysočina. Smlouva bude sloužit jako doklad pro vydání stavebního povolení.
Usnesení předpokládá vyslovit souhlas se stavbou a rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a Jihočeským krajem zastoupeným Správou a údržbou sinic Jihočeského kraje smlouvu zakládající právo provést stavbu ve smyslu zákona č. 186/2006 Sb., v platném znění (stavební zákon).
StanoviskaRada kraje usnesením 0931/19/2013/RK rozhodla vydat stanovisko dle materiálu
RK-19-2013-11, př. 1.
Diagnostický ústav sociální péče Černovice nemá proti připravované stavbě žádné připomínky.
souhlasí
se stavbou Rekonstrukce silnice III/1631 v úseku Nová Pec - Zadní Zvonková, 2. etapa (Přední Zvonková km 3,040-Bližší Lhota v km 6,430) ;
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně vlastníka pozemků a Jihočeským krajem zastoupeným Správou a údržbou silnic Jihočeského kraje, Nemanická 2133/10 České Budějovice, IČ: 70971641 na straně stavebníka smlouvu zakládající stavebníkovi právo provést stavbu Rekonstrukce silnice III/1631 v úseku Nová Pec - Zadní Zvonková, 2. etapa (Přední Zvonková km 3,040-Bližší Lhota v km 6,430) na částech pozemků par. č. 325, par.č. 1758 a par. č. 1787 v k. ú. Zvonková, obec Horní Planá.
Termín 28. 2. 2014