Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2011-93

RK-24-2011-93.doc  RK-24-2011-93pr01.doc  RK-24-2011-93pr02.doc
Číslo jednacíRK-24-2011-93
NázevPřihlášky kraje Vysočina do soutěže o cenu Ministerstva vnitra za kvalitu a o cenu Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě pro rok 2011
Zpracoval D. Kratochvílová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o podání přihlášek do soutěže o cenu Ministerstva vnitra za kvalitu a o cenu Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě pro rok 2011.

Ceny v soutěži Ministerstva vnitra za kvalitu a inovace ve veřejné správě (dále jen soutěž ) představují prestižní ocenění v oblasti zavádění metod kvality do úřadů. Cílem soutěže je podpořit a ocenit orgány a organizace veřejné správy, které se aktivně zabývají zvyšováním kvality své práce.
Zdravá města, obce a regiony mohou cenu za kvalitu získat za kvalitní postup v místní Agendě 21. Kraj Vysočina, který Agendu 21 realizuje od roku 2004, již v této kategorii cenu získal v roce 2009, a to tzv. bronzový stupeň Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby v oblasti místní Agendy 21 za kategorii C dle oficiální sady kritérií místní Agendy 21. V současné době již kraj Vysočina plní některé povinnosti kategorie B.
Cena za inovaci je udělována organizacím za aplikaci nového přístupu, který přinesl prokazatelné zlepšení činnosti organizace. Toto řešení by mělo být zároveň uplatnitelné i v dalších organizacích veřejného sektoru, to znamená, že by mělo být příkladem dobré praxe a sloužit jako inspirace dalším organizacím.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě kraje Vysočina, aby se kraj Vysočina přihlásil do soutěže v kategorii:
o ceny za kvalitu tzv. bronzový stupeň Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby , neboť je realizátorem místní Agendy 21 a v roce 2011 je schopen splnit podmínky kategorie C a některých bodů kategorie B. Přihláška do soutěže o cenu kvality je uvedena v materiálu RK-24-2011-93, př.1.
o ceny za inovaci za přenášení příkladů dobré praxe v uplatňování principů místní Agendy 21 z Dolního Rakouska do obcí v kraji Vysočina a obráceně. Kraj v současné době realizuje projekt MA-G21 - Spolupráce mezi místní Agendou 21 v kraji Vysočina a programem Gemeinde 21 v Dolním Rakousku. Přihláška do soutěže o cenu inovace je uvedena v materiálu RK-24-2011-93, př.2.

V souladu s § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů je v této věci oprávněna rozhodnout rada kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
o přihlášení kraje Vysočina do soutěže o cenu:
- Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě dle materiálu RK-24-2011-93, př. 1;
- Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě dle materiálu RK-24-2011-93, př. 2.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 12. 2011