Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2010-20

Číslo jednacíRK-40-2010-20
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k. ú. Přibyslav
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu II/350 Přibyslav - Žižkova ul i na pozemku města Přibyslav.
Kraj Vysočina je investorem výše uvedené stavby, stavba již byla zrealizována a bylo zahájeno kolaudační řízení. Podle záborového elaborátu na tuto stavbu měly být dotčeny pouze pozemky kraje a manželů Sejkorových, s nimiž byla uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu. Z GP č. 1376-165/2010 předloženého ke kolaudačnímu řízení zjistil stavební úřad v Přibyslavi, že stavbou byl dotčen pozemek par. č. 295/51 - ost. plocha, ost. komunikace, a to v rozsahu dílu g1 o výměře 1 m2. Tento pozemek je ve vlastnictví města Přibyslav. Stavební úřad trvá na tom, aby i na tento díl pozemku, sloučeného do nově vzniklého pozemku par. č. 1676/12 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Přibyslav byl ošetřen smlouvou zakládající právo provést stavbu. Město Přibyslav je ochotno tuto smlouvu s krajem Vysočina uzavřít.
Smlouva bude předložena stavebnímu úřadu v Přibyslavi a tím bude odstraněna poslední překážka bránící vydání kolaudačního souhlasu.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi krajem Vysočina jako investorem stavby a městem Přibyslav jako vlastníkem dotčeného pozemku v k.ú. a obci Přibyslav smlouvu zakládající právo provést stavbu II/350 Přibyslav - Žižkova ul mimo jiné na dílu g1 pozemku par. č. 295/51. Tato smlouva bude sloužit stavebnímu úřadu v Přibyslavi k doložení práva realizovat stavbu i na dílu pozemku města Přibyslav. Poté, co bude vydán kolaudační souhlas, dojde mezi krajem Vysočina a městem Přibyslav k majetkoprávnímu vypořádání.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a městem Přibyslav smlouvu zakládající právo provést stavbu II/350 Přibyslav - Žižkova ul i na dílu g1 pozemku par. č. 295/51 v k.ú. a obci Přibyslav.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít mezi krajem Vysočina, na straně investora stavby a městem Přibyslav, na straně vlastníka dotčeného pozemku, smlouvu zakládající kraji Vysočina právo provést stavbu II/350 Přibyslav - Žižkova ul mimo jiné na podle GP č. 1376-165/2010 nově utvořeného dílu g1 pozemku par. č. 295/51 v k.ú. a obci Přibyslav.
Termín 31. 12. 2010