Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2010-78

NázevDarovací smlouva
Zpracoval K. Nedvědová, T. Mrázková
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuV rámci probíhající spolupráce mezi krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny a v souladu se smlouvou o spolupráci, která byla mezi oběma regiony uzavřena dne 28. 2. 2008, přispěl v letošním roce kraj Vysočina na zřízení centra pro děti ze sociálně slabých rodin v podhorské obci Bohdan.
Odbor sekretariátu hejtmana navrhuje ve spolupráci s Odborem informatiky, aby kraj daroval dvě počítačové sestavy dobročinnému fondu ViZa, který má s krajem Vysočina uzavřenou smlouvu o spolupráci a zabezpečuje realizaci konkrétních projektů v různých oblastech spolupráce mezi krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Tento fond pak zajistí předání a instalaci počítačových sestav výše uvedenému centru pro děti ze sociálně slabých rodin.
Návrh řešení Odbor informatiky nabídl zastaralou výpočetní techniku svým příspěvkovým organizacím pomocí agendy Nepotřebný majetek.
Jelikož žádná organizace neprojevila zájem, navrhuje Odbor informatiky radě kraje darovat dobročinnému fondu ViZa dvě počítačové sestavy. Návrh darovací smlouvy je uveden v materiálu RK-38-2010-78, př. 1.
StanoviskaOddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu usnesení připomínky.
poskytnout dar dobročinnému fondu ViZa, náměstí Národa 4, 880 08 Užhorod, Ukrajinská republika, dle materiálu RK-38-2010-78, př. 1.
Odpovědnost OI
Termín 31. 12. 2010