Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2010-29

NázevSeminář k projektu ENERGY FUTURE
Zpracoval I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuTento materiál pojednává o zajištění účasti zástupců příspěvkových organizací kraje Vysočina na semináři pořádaném v rámci realizace projektu Energy Future.
Usnesením č. 0286/04/2009 Zastupitelstvo kraje Vysočina rozhodlo uzavřít Smlouvu o půjčce s Energetickou agenturou Vysočina ve výši 3 300 000 Kč na předfinancování projektu Energy Future, viz materiál RK-36-2010-29, př.1. (Zastupitelstvo kraje rozhoduje uzavřít smlouvu o půjčce dle materiálu ZK-04-2009-47, př. 1; schvaluje převod finančních prostředků ve výši 3.300.000,- Kč z Fondu strategických rezerv do rozpočtu kraje na rok 2009, kapitoly Regionální rozvoj, § 2115 Úspora energie a obnovitelné zdroje za účelem poskytnutí půjčky v částce 3.300.000,- Kč s určením pro Energetickou agenturu Vysočiny, na předfinancování projektu ENERGY FUTURE - Přechod k trvale udržitelnému využívání energií v rakousko-českém příhraničí).
Usnesením č. 1260/27/2009 Rada kraje Vysočina rozhodla uzavřít Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu Energy Future s Energetickou agenturou Vysočina, viz materiál RK-36-2010-29, př.2. (Rada kraje Vysočina rozhoduje uzavřít Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu dle materiálu RK-27-2009-26, př. 1).
V rámci realizace projektu bude uspořádán dne 25. 11. 2010 seminář pro zástupce příspěvkových organizací kraje Vysočina (Nemocnice Jihlava, Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Třebíč, Nemocnice Nové město na Moravě, Obchodní akademie Chotěboř, Gymnázium Havlíčkův Brod, SŠT Žďár nad Sázavou, SOŠ Jihlava, Gymnázium Žďár nad Sázavou, SPŠS akad. Bechyně Havlíčkův Brod, Gymnázium Třebíč), kde budou prezentovány dosavadní výstupy monitoringu energie na vybraných budovách v majetku kraje Vysočina a informováno o dalších možnostech úspor. Zároveň bude představen software EMC, pomocí něhož monitoring probíhá a prostor bude věnován také diskusi na téma instalace měřících zařízení na budovách, kde tyto příspěvkové organizace sídlí. Účastníci budou rovněž krátce seznámeni s metodou EPC (Energy Performance Contracting) a s metodikou podávání závěrečné zprávy do programu OPŽP (dotace na zateplování budov).
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě kraje Vysočina uložit ředitelům příspěvkových organizací kraje Vysočina (Nemocnice Jihlava, Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Třebíč, Nemocnice Nové město na Moravě, Obchodní akademie Chotěboř, Gymnázium Havlíčkův Brod, SŠT Žďár nad Sázavou, SOŠ Jihlava, Gymnázium Žďár nad Sázavou, SPŠS akad. Bechyně Havlíčkův Brod, Gymnázium Třebíč) zajistit účast zástupce příspěvkové organizace na semináři k projektu Energy Future, který se uskuteční dne 25. 11. 2010 a poskytnout součinnost Odboru majetkovému Krajského úřadu kraje Vysočina a Energetické agentuře Vysočina při realizaci projektu Energy Future.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
ukládá
* ředitelům příspěvkových organizací kraje Vysočina (Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace, Nemocnice Nové město na Moravě, příspěvková organizace, Obchodní akademie Chotěboř, příspěvková organizace, Gymnázium Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, SŠT Žďár nad Sázavou, příspěvková organizace, SOŠ Jihlava, příspěvková organizace, Gymnázium Žďár nad Sázavou, příspěvková organizace, SPŠS akad. Bechyně Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, Gymnázium Třebíč, příspěvková organizace) zajistit účast zástupce příspěvkové organizace na semináři k projektu Energy Future, který se uskuteční dne 25. 11. 2010;
* poskytnout součinnost Odboru majetkovému Krajského úřadu kraje Vysočina a Energetické agentuře Vysočina při realizaci projektu Energy Future.
Odpovědnost ORR, OM
Termín 31. 12. 2010