Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2009-10

Číslo jednacíRK-30-2009-10
NázevSmlouvy o zřízení věcného břemene v k. ú. Sklené u Žďáru nad Sázavou
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuPředkládaný materiál řeší užívání stavby na pozemcích ve vlastnictví jiných vlastníků.
Kraj Vysočina je zřizovatelem příspěvkové organizace Dům dětí a mládeže Žďár nad Sázavou, Dolní 3. Tato příspěvková organizace realizovala stavbu kanalizační přípojky, kterou je zajištěno odvádění odpadních vod z turistické chaty č.p. 40 postavené na pozemku par. č. st. 73 v k. ú. Sklené u Žďáru nad Sázavou a obci Sklené do kořenové čističky odpadních vod ve vlastnictví obce Sklené. Stavba kanalizační přípojky byla realizována na pozemcích jiných vlastníků.
Na základě usnesení rady kraje 0280/09/2007/RK byly uzavřeny s vlastníky pozemků smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene uložení a provozování kanalizační přípojky. Umístnění kanalizační přípojky s vyznačením věcného břemene je graficky znázorněno v geometrickém plánu č. 187-6/2008 dle materiálu RK-30-2009-10, př. 1 zhotoveným dne 10. 1. 2008 firmou Geoset spol. s r. o., Libušínská 183, Žďár nad Sázavou.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje radě kraje rozhodnout o uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby Kanalizační přípojky k čističce odpadních vod pro chatu ve Skleném a s tím souvisejícím právu vstupu Vysočina - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka stavby č.p. 40 na pozemku par. č. st. 73 či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby, s vlastníky pozemků dle materiálu RK-30-2009-10 př. 2.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvy o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina jako oprávněným z věcného břemene a vlastníky pozemků jako povinnými z věcného břemene dle materiálu RK-30-2009-10, př. 2 na zřízení a provozování stavby Kanalizační přípojky k čističce odpadních vod pro chatu ve Skleném a s tím souvisejícím právu vstupu pro kraj Vysočinu a každého dalšího vlastníka stavby č.p. 40 na pozemku par. č. st. 73 v k. ú. Sklené u Žďáru nad Sázavou a obci Sklené.
Termín listopad 2009