Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2009-16

RK-26-2009-16.doc  RK-26-2009-16pr1.doc
Číslo jednacíRK-26-2009-16
NázevDodatek ke Smlouvě o nájmu věcí nemovitých mezi krajem Vysočina a Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizací
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o úpravě předmětu pronájmu nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina užívaného Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizací, na základě nájemní smlouvy.
Rada kraje schválila svým usnesením 586/19/2003/RK ze dne 3. 6. 2003 mimo jiné i Smlouvu o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina (jako pronajímatelem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizací.
Předmět nájmu je potřebné změnit o pozemky v k. ú. a obci Nové Město na Moravě, které byly dle rozhodnutí Zastupitelstva kraje Vysočina č. 0482/07/2008/ZK převedeny kupní smlouvou z vlastnictví kraje Vysočina.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít Dodatek č. 7 ke Smlouvě o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina a Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizací dle materiálu RK-26-2009-16, př. 1.
Provedená změna v předmětu nájmu nemá vliv na roční výši nájemného, které bylo sjednáno mezi Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizací (jako nájemcem) a krajem Vysočina (jako pronajímatelem). Kompetenční příslušnost k tomuto právnímu úkonu je podle § 59 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů, vyhrazena radě kraje.
StanoviskaOZ a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace souhlasí s uzavřením Dodatku č. 7 ke Smlouvě o nájmu věcí nemovitých.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, odbor majetkový
Termín 30. 9. 2009