Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2009-11

NázevPracovní cesta do partnerského regionu Champagne-Ardenne, Francie
Zpracoval M. Tomšů
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuDne 21. 4. 2006 byla v Jihlavě podepsána Smlouva o spolupráci mezi krajem Vysočina a francouzským regionem Champagne-Ardenne. Smlouva má přispívat k rozvoji vzájemné spolupráce mezi oběma regiony zejména v oblasti cestovního ruchu, hospodářského rozvoje, využívání strukturálních fondů, kulturního, společenského a sportovního života a dalších.
V této souvislosti byl hejtman kraje Vysočina pozván prezidentem regionu Champagne-Ardenne Jeanem-Paulem Bachym na návštěvu francouzského regionu při příležitosti konání mezinárodního zemědelského veletrhu ve městě Chalons en Champagne (hlavní město Champagne-Ardenne).
Jedná se o první setkání prezidenta regionu Champagne-Ardenne Jeana-Paula Bachyho a hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Při této příležitosti budou diskutovány otázky další spolupráce. Hlavním tématem setkání bude rovněž složení Stálé konference, která byla zřízena Smlouvou o spolupráci a dodnes nebyla za francouzskou stranu jmenována.
Návrh řešení OSH navrhuje radě kraje vyjádřit souhlas se záměrem pracovní cesty do partnerského regionu Champagne-Ardenne ve dnech 1. - 4. 9. 2009.
O závěrech pracovní cesty budou členové rady kraje informováni.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
se záměrem pracovní cesty do partnerského regionu Champagne-Ardenne, Francie, ve dnech 1. - 4. 9. 2009.
Odpovědnost OSH
Termín 30. 9. 2009