Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2009-17

RK-21-2009-17.doc
Číslo jednacíRK-21-2009-17
NázevNominace člena Rady kraje Vysočina do Koordinačního výboru pro zpracování a aktualizaci Politiky územního rozvoje ČR
Zpracoval J. Strejček
Předkládá J. Strejček
Popis problémuMMR ČR dle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon) v platném znění, pořizuje Politiku územního rozvoje ČR (dále PÚR ČR), která určuje ve stanoveném období požadavky na konkretizaci úkolů územního plánování v republikových, přeshraničních a mezinárodních souvislostech, zejména s ohledem na udržitelný rozvoj území. Pro koordinaci tohoto účelu s resortními a regionálními zájmy je ustanoven Koordinační výbor pro zpracování a aktualizaci PÚR ČR (dále KV PÚR ČR), jehož členové svým působením zajišťují uplatnění priorit resortů a regionů v návrhu PÚR ČR. Vedle zástupců centrálních resortních orgánů jsou členy KV PÚR ČR i zástupci krajských samospráv. Tedy i kraj Vysočina v KV PÚR ČR zastupuje člen samosprávy.
Návrh řešení V minulém volebním období byl členem KV PÚR ČR radní kraje Vysočina Jaroslav Hulák, který byl resortním radním pro územní plánování, informatiku a Fond Vysočiny. Po volbách do krajských zastupitelstev v roce 2008 se radním pro oblast informatiky, životního prostředí a územního plánování stal Zdeněk Ryšavý. Je proto třeba projednat nominaci a navrhnout člena současné samosprávy jako zástupce kraje Vysočina do KV PÚR ČR.
Navrhuji Radě kraje Vysočina nominovat Zdeňka Ryšavého, který je resortním radním pro oblast informatiky, životního prostředí a územního plánování, do KV PÚR ČR.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
nominuje
Zdeňka Ryšavého, člena Rady kraje Vysočina, na člena Koordinačního výboru pro zpracování a aktualizaci Politiky územního rozvoje ČR;
ukládá
vedoucímu Odboru územního plánování a stavebního řádu Krajského úřadu kraje Vysočina, Janu Strejčkovi, oznámit tuto nominací příslušnému útvaru Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Odpovědnost OÚPSŘ
Termín 23. 6. 2009