Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2008-24

RK-27-2008-24.doc
Číslo jednacíRK-27-2008-24
NázevMajetkoprávní příprava stavby silnice II/344 Havlíčkův Brod - Chotěboř, úsek č. 1 Havlíčkův Brod - Dolní Krupá
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k zahájení v roce 2010 je zařazena i stavba silnice II/344 Havlíčkův Brod - Chotěboř, úsek č.1 Havlíčkův Brod - Dolní Krupá . V této souvislosti je nutné pozemky dotčené budoucí stavbou v rámci majetkoprávní přípravy nabýt do vlastnictví kraje Vysočina v rozsahu dle zaměření geometrickými plány. Rozpis pozemků s výměrami a vlastníky bude zpracován a předložen zastupitelstvu kraje jako součást materiálu projednávaného zastupitelstvem kraje. Vzhledem ke krátkému času od předání geometrických plánů odboru majetkovému a rozsáhlosti řešeného úseku nebylo možné přehledy zpracovat k termínu odevzdání materiálu na jednání rady kraje.
Návrh řešení OM navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky v rozsahu dle geometrických plánů do vlastnictví kraje. Kupní cena je navrhována stanovit dohodou a bude odpovídat ceně předmětných pozemků mimo zastavěné území obce podle vyhlášky č. 3/2008 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb. o oceňování majetku a změně některých zákonů po nabytí právní moci územního rozhodnutí. U pozemků ve vlastnictví České republiky, správa nemovitostí ve vlastnictví státu Pozemkový fond ČR se bude jednat o smlouvu o bezúplatném převodu.
StanoviskaODSH souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky v rozsahu geometrických plánů č. 5534-5215/2008 v k.ú. Havlíčkův Brod, č. 82-5215/2008 v k.ú. Český Dvůr, č. 292-5215/2008 v k. ú. Knyk a č. 275-5215/2008 v k. ú. Dolní Krupá u Havlíčkova Brodu do vlastnictví kraje Vysočina s tím, že kupní cena bude stanovena dohodou a bude odpovídat ceně předmětných pozemků mimo zastavěné území obce podle vyhlášky č. 3/2008 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb. o oceňování majetku a změně některých zákonů po nabytí právní moci územního rozhodnutí a pozemky ve vlastnictví České republiky, správa nemovitostí ve vlastnictví státu Pozemkový fond ČR budou nabyty bezúplatným převodem.
Termín 16. 9. 2008