Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2016-67

ZK-02-2016-67.doc  ZK-02-2016-67pr01.pdf
Číslo jednacíZK-02-2016-67
NázevProjekt Z teorie do praxe - rovné příležitosti a slaďování v podmínkách Krajského úřadu Kraje Vysočina (OP Zaměstnanost 2014 - 2020)
Zpracoval L. Matoušková, I. Hanáková Kosourová, Z. Kadlec
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o zajištění předfinancování a spolufinancování projektu projektu Z teorie do praxe - rovné příležitosti a slaďování v podmínkách Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen projekt ) v rámci výzvy č. 03_15_027 Operačního programu Zaměstnanost 2014 - 2020 (dále jen OP Z ).
Dne 1. 9. 2015 byla v rámci OP Z, prioritní osy 1 (Podpora zaměstnanosti a adaptability pracovní síly), investiční priority 1.2 (Rovnost žen a mužů ve všech oblastech, a to i pokud jde o přístup k zaměstnání a kariérní postup, sladění pracovního a soukromého života a podpora stejné odměny za stejnou práci) vyhlášena výzva č. 03_15_027 s názvem Implementace Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 - 2020 (méně rozvinuté regiony) . Tato výzva umožňuje orgánům veřejné správy přijímat a implementovat opatření vyplývající z Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 - 2020. Přijímaná opatření mohou být směřována jak na věcnou agendu, kterou má daná instituce v gesci, tak na její vlastní fungování z hlediska personálního a organizačního. Dobu realizace projektu výzva stanovuje na max. 3 roky, s celkovou výší způsobilých nákladů v rozmezí 1 - 10 mil. Kč. Žádosti o podporu lze předkládat průběžně, nejdéle do 31. 12. 2016.
Předkládaný projekt se zaměřuje na posílení institucionálního zajištění - strategického uchopení i praktického uplatňování principů rovných příležitostí v rámci Krajského úřadu Kraje Vysočina. Klade si za cíl podpořit vytvoření a nastavení celistvého, funkčního přístupu pro systematické prosazování rovných příležitostí v rámci každodenního fungování kraje a krajského úřadu a přispět k vytyčení žádoucího směru dalšího rozvoje kraje jako moderního, skutečně otevřeného a přívětivého zaměstnavatele. Bližší popis projektu a plánovaných klíčových aktivit je uveden ve fiši projektu, která je obsahem materiálu
ZK-02-2016-67, př. 1. Doba realizace projektu je plánována na 36 měsíců se zahájením k 1. 10. 2016, s celkovým rozpočtem ve výši max. 2 500 000 Kč. Z celkových uznatelných nákladů projektu činí podíl dotace 95 % (85 % z prostředků OP Z, 10 % z prostředků státního rozpočtu). Finanční účast Kraje Vysočina se předpokládá v rozsahu předfinancování aktivit projektu a dále v rozsahu zajištění 5 % spolufinancování projektu.
Návrh řešení Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 2 500 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu Z teorie do praxe - rovné příležitosti a slaďování v podmínkách Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány průběžně dle aktuálních potřeb projektu.
Projektová žádost včetně příloh bude podepsána a podána elektronicky prostřednictvím systému pro předkládání žádostí MS2014+.
StanoviskaOdbor ekonomický: Předložený projektový záměr není uveden v Rozpočtovém výhledu Kraje Vysočina na roky 2016 - 2018. Dle projektové fiše by celkový rozpočet projektu měl být ve výši cca 2 500 tis. Kč, z toho samotné spolufinancování kraje cca 125 tis. Kč.

Grémium ředitele: Grémium ředitele souhlasí s návrhem usnesení.

Rada Kraje Vysočina: Rada Kraje Vysočina dne 8. 3. 2016 usnesením č. 0406/09/2016/RK doporučila navrhované usnesení ( Rada kraje rozhoduje o realizaci projektu Z teorie do praxe - rovné příležitosti a slaďování v podmínkách Krajského úřadu Kraje Vysočina dle materiálu RK-09-2016-37, př. 1 v případě, že zastupitelstvo kraje schválí převod finančních prostředků na předfinancování a spolufinancování projektu; ukládá odboru regionálního rozvoje a oddělení řízení lidských zdrojů dopracovat projektovou žádost a předložit její znění ke schválení radě kraje; doporučuje zastupitelstvu kraje schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 2 500 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány průběžně dle aktuálních potřeb projektu. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost ORR