Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2015-109

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Rozvoj vesnice 2015
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu výstavby, rekonstrukcí nebo oprav veřejného osvětlení v obcích a městech kraje s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt. Hlavním cílem grantového programu je zvýšení bezpečnosti občanů a úspory elektrické energie při provozování veřejného osvětlení zejména v malých a odlehlých sídlech se ztíženými podmínkami z hlediska obnovy technické infrastruktury a občanské vybavenosti. Takto zaměřený program byl vyhlášen naposled v roce 2013.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 3 mil. Kč na podporu výstavby, rekonstrukcí nebo oprav veřejného osvětlení. Realizace grantového programu přispěje ke zlepšení občanské vybavenosti a bezpečnosti občanů obcí kraje. Jeho dalším cílem je ekonomické a hospodárné provozování soustav venkovního osvětlení obcí. Po ročníku programu se zaměřením na místní komunikace je navrhováno vrátit se pro rok 2015 z důvodu opakovaných požadavků obcí k podpoře veřejného osvětlení. Oproti minulé Výzvě programu zaměřené na veřejné osvětlení je v souladu s připomínkou Výboru regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina navrženo přijímat od každého žadatele pouze jednu žádost zaměřenou maximálně na dvě místní části (v roce 2013 bylo možno podávat za jednoho žadatele dvě žádosti řešící každá jednu místní část). Jinak je Výzva programu beze změn.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu.

Stanovisko odboru informatiky:
Program byl zaregistrován v systému eDotace pod - ID FV01272.

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 10. 3. 2015 usnesením č. 0451/09/2015/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2015 dle materiálu RK-09-2015-20, př. 1. ).

Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje dne 2. 3. 2015 usnesením č. 12/02/2015/Vrr doporučil zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2015 . S vypořádáním připomínky k možnosti přidělení dotace k podpoře více místních částí obce v rámci jedné žádosti a úpravy specifických kritérií souvisejících s podporou více místních částí obce. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Rozvoj vesnice 2015 dle materiálu ZK-02-2015-109, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Rozvoj vesnice 2015 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Rozvoj vesnice 2015 ;
* garantem grantového programu Rozvoj vesnice 2015 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Mgr. Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 24. 3. 2015