Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2015-40

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Naše školka 2015
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rekonstrukcí, oprav, případně dovybavení mateřských škol umístěných v obcích kraje s maximální podporou 120 tis. Kč na jeden projekt. V letech 2009 - 2014 již bylo vyhlášeno šest kol takto zaměřeného programu.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje vyhlásit grantový program na podporu rekonstrukcí, oprav, modernizací nebo dovybavení sociálních zařízení, kuchyní, výdejen stravy a jídelen v budovách mateřských škol. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grant ve výši
3,8 mil. Kč.
Na základě požadavků řídícího výboru programu, výboru regionálního rozvoje ZK a zkušeností s administrací programu v roce 2014 byly ve Výzvě provedeny tyto změny:
- maximální výše dotace byla snížena ze 150 tis. Kč na 120 tis. Kč.
- specifické kritérium a) spádovost mateřské školy je nově vyjádřeno v procentním podílu dětí z jiných obcí na místo počtu jiných obcí, ze kterých děti do mateřské školy docházejí.
- nově bylo doplněno specifické kritérium g) kapacita MŠ po realizaci projektu.
- u specifických kritérií b) a e) došlo ke zpřesnění jejich popisu.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky: Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01193.

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 13. 1. 2015 usnesením č. 0029/02/2015/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Naše školka 2015 dle materiálu RK-02-2015-36, př. 1. ).

Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje dne 12. 1. 2015 usnesením č. 02/01/2015/Vrr doporučil zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení (,,Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Naše školka 2015 dle materiálu Vrr-01-2015-03, př. 1. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Naše školka 2015 dle materiálu ZK-01-2015-40, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Naše školka 2015 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Naše školka 2015 ;
* garantem grantového programu Naše školka 2015 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Mgr. Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 2015- 1- 27