Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2015-39

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Bezpečná silnice 2015
Zpracoval R. Opatová
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu instalace nových nebo obnovu stávajících technických prostředků zvyšujících bezpečnost silničního provozu ve městech a obcích na silnicích I., II. a III. třídy v Kraji Vysočina. Dále se návrh grantového programu zaměřuje na výstavbu nových, pořízení přenosných a rekonstrukci stávajících dětských dopravních hřišť v Kraji Vysočina.
Grantový program Bezpečná silnice 2015 je rozdělen na tři podprogramy. Podprogram A řeší osvětlení přechodů pro chodce s maximální podporou 200 tis. Kč na jeden projekt. Podprogram B je zaměřen na instalaci dynamických zpomalovacích systémů nebo na instalaci dynamických zpomalovacích systémů včetně osvětlení přechodu pro chodce s maximální podporou 300 tis. Kč na jeden projekt. Podprogram C je zaměřen na dětská dopravní hřiště s maximální podporou 300 tis. Kč na jeden projekt.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ODSH ) připravil k vyhlášení grantový program dle materiálu určený pro obce a města na podporu instalace nových nebo obnovu stávajících technických prostředků zvyšujících bezpečnost silničního provozu ve městech a obcích na silnicích I., II. a III. třídy v Kraji Vysočina a na výstavbu nových, pořízení přenosných a rekonstrukci stávajících dětských dopravních hřišť v Kraji Vysočina. Stejně jako v roce 2014 budou i v letošním ročníku grantového programu podpořeny projekty řešící osvětlení přechodů pro chodce, instalaci dynamických zpomalovacích systémů nebo instalaci dynamických zpomalovacích systémů včetně osvětlení přechodů pro chodce. Dále je program zaměřen na projekty řešící výstavbu nových, pořízení přenosných a rekonstrukci stávajících dětských dopravních hřišť. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grantový program ve výši 3,7 mil. Kč.
V materiálu ZK-01-2015-39, př. 2 jsou revizemi zaneseny změny oproti výzvě vyhlášené v roce 2015.
Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje vyhlásit grantový program Bezpečná silnice 2015 dle materiálu ZK-01-2015-39, př. 1.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko Dopravní komise Rady Kraje Vysočina:
Dopravní komise Rady Kraje Vysočina svým usnesením č. 001/01/2015/DK ze dne 8.1.2015
doporučila radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Bezpečná silnice 2015 .

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje svým usnesením č. 0068/02/2015/RK ze dne 13. 1. 2015 doporučila zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Bezpečná silnice 2015 dle materiálu
RK-02-2015-34, př. 1.

Stanovisko odboru informatiky:
Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01182.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Bezpečná silnice 2015 dle materiálu ZK-01-2015-39, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Bezpečná silnice 2015 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* ........................... předsedou řídicího výboru grantového programu Bezpečná silnice 2015 ;
* garantem grantového programu Bezpečná silnice 2015 odbor dopravy a silničního hospodářství a zástupce garanta Radka Handu s právem hlasovacím a Radku Opatovou s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 27. 1. 2015