Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2014-57

ZK-02-2014-57.doc  ZK-02-2014-57pr01.pdf
Číslo jednacíZK-02-2014-57
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě v k. ú. a obci Velký Beranov
Zpracoval I. Flekalová
Předkládá L. Joukl
Popis problémuKraj Vysočina se ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a na základě Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území Kraje Vysočina.
Na OM se obrátila obec Velký Beranov se žádostí o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě k převodu komunikace III/3531 včetně pozemku komunikací zastavěného par. č. 1446/2 o výměře 5362 m2 v k. ú. a obci Velký Beranov. Silnice III/3531 svým charakterem nesplňuje parametry silnice III. třídy, a je možné ji vyřadit ze sítě krajských silnic. Podmínkou vyřazení silnice ze silniční sítě III. třídy je uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi krajem a obcí.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí smlouvu o budoucí darovací smlouvě. Po uzavření této smlouvy požádá OM o vyřazení silnice III/3531 ze silniční sítě a po vydání pravomocného rozhodnutí budou moci smluvní strany přistoupit k uzavření darovací smlouvy za předpokladu splnění podmínek zákona č. 128/2000 Sb. a zákona č. 129/2000 Sb. Záměr darování výše uvedených nemovitostí byl zveřejněn na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina ve dnech 27. 1. 2014 - 27. 2. 2014. Smlouva o budoucí darovací smlouvě není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu. Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a obcí Velký Beranov na straně budoucího obdarovaného, podle které se obec Velký Beranov zaváže převzít do svého vlastnictví těleso silnice III/3531 včetně součástí a příslušenství a pozemek par. č. 1446/2 o výměře 5362 m2 v k. ú. a obci Velký Beranov zastavěný touto silnicí po předchozím provedení nové povrchové úpravy silnice ze strany budoucího dárce.
StanoviskaUsnesením 0020/02/2014/RK rozhodla Rada Kraje Vysočina zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování tělesa stavby silnice III/3531 včetně součástí a příslušenství a pozemku zastavěného touto stavbou par. č. 1446/2 o výměře 5362 m2 v k. ú. a obci Velký Beranov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Velký Beranov a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a obcí Velký Beranov na straně budoucího obdarovaného, podle které se obec Velký Beranov zaváže převzít do svého vlastnictví těleso silnice III/3531 včetně součástí a příslušenství a pozemek par. č. 1446/2 o výměře 5362 m2 v k. ú. a obci Velký Beranov zastavěný touto silnicí po předchozím provedení nové povrchové úpravy silnice ze strany budoucího dárce.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, pracoviště Jihlava souhlasí s vyřazením silnice III/3531 ze silniční sítě silnic III. tříd. Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s tímto návrhem.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a obcí Velký Beranov na straně budoucího obdarovaného, ve které se smluvní strany zaváží uzavřít darovací smlouvu na převod silnice III/3531 včetně součástí a příslušenství a pozemku par. č. 1446/2 ostatní plocha, silnice o výměře 5362 m2 v k. ú. a obci Velký Beranov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Velký Beranov a to po předchozím provedení nové povrchové úpravy silnice na náklady budoucího dárce a po vydání správního rozhodnutí o vyřazení silnice III/3531 ze silniční sítě.
Termín 2014- 6- 30