Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2014-50

ZK-01-2014-50.doc
Číslo jednacíZK-01-2014-50
NázevPředfinancování projektu Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje
Zpracoval J. Bína, D. Šálková
Předkládá P. Krčál
Popis problémuKraj Vysočina realizuje projekt Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje pod registračním číslem CZ.1.04/3.4.04/76.00239. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Projekt má za cíl iniciovat místní partnerství aktérů v Kraji Vysočina zabývajících se zaměstnaností (rovností šancí) a slaďováním pracovního a rodinného života místních obyvatel. V rámci tohoto partnerství pak formulovat a šířit (osvěta) vhodná opatření, která povedou k řešení problémů cílových skupin projektu a tím i ke zlepšení jejich kvality života.
V současné době očekáváme proplacení 4. Monitorovací zprávy, ke které byla vyhotovena Žádost o platbu v částce 1 446 770,58 Kč. Tyto výdaje byly vynaloženy v souvislosti s aktivitami projektu v období 01. 06. 2013 - 30. 11. 2013. Žádost o platbu byla schválena radou kraje usnesením č. 2318/40/2013/RK. Protože se výdaje projektu proplácejí až po jejich uskutečnění a záloha byla, dle Rozhodnutí o poskytnutí dotace, již zúčtována, došlo k vyčerpání finančních prostředků na zvláštním účtu projektu dříve než ke schválení poslední žádosti o platbu.
.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina:
* schválit předfinancování a převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účet projektu Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje v celkové výši max. 600 000 Kč.
StanoviskaRada kraje usnesením 0141/03/2014/RK doporučila zastupitelstvu kraje schválit:
* předfinancování a převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účet projektu Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje v celkové výši max. 600 000 Kč.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor sociálních věcí, odbor ekonomický
Termín 28. 02. 2014