Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2012-53

NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Nové Město na Moravě
Zpracoval M. Slánský
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o převod pozemku městu Nové Město na Moravě.
Odbor majetkový obdržel žádost města Nové Město na Moravě o darování pozemku par. č. 3847/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 334 m2 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě. Důvodem bezúplatného převodu je skutečnost, že město chce ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty vybudovat nový přechod pro chodce, v návaznosti na autobusovou zastávku, který by v budoucnu zlepšil bezpečnostní situaci v dané lokalitě.
Pozemek je zapsán na listu vlastnictví č. 4550 pro k. ú. a obec Nové Město na Moravě u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou. Pozemek není silničním pozemkem a je pro kraj nepotřebný.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemek par. č. 3847/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 334 m2 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě, dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina.
Převáděný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut ze správy příspěvkové organizace Kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Podmínka zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce krajského úřadu byla ke dni konání zastupitelstva kraje splněna.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat předmětný pozemek městu Nové Město na Moravě a schválit dodatek zřizovací listiny pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smlouvu.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace s darováním souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
Usnesením č. 0662/15/2012/RK rada kraje schválila zveřejnění záměru darovat pozemek par. č. 3847/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 334 m2 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě a doporučila zastupitelstvu kraje toto darování schválit.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 3847/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 334 m2 v k. ú. a obci Nové Město na Moravě z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Nového Města na Moravě;
Dodatek č. 821 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-04-2012-53, př. 1.
Termín 30. 8. 2012