Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2011-82

ZK-06-2011-82.doc  ZK-06-2011-82pr01.pdf
Číslo jednacíZK-06-2011-82
NázevŽádost městyse Sněžné o poskytnutí dotace na Komplexní protipovodňová opatření Sněžné
Zpracoval P. Bureš, R. Zvolánek
Předkládá J. Matějek
Popis problémuMěstys Sněžné požádal dne 7. 10. 2011 Kraj Vysočina o poskytnutí dotace na akci Komplexní protipovodňová opatření Sněžné . Městys Sněžné v žádosti uvedl, že má podmíněný souhlas se zařazením akce do programu Ministerstva zemědělství 129 120 Podpora prevence před povodněmi II a dotace z tohoto programu může být nejvýše 80 % uznatelných nákladů. Předpokládané celkové náklady na realizaci akce jsou 27 560 000 Kč, přičemž městys Sněžné požádal Kraj Vysočina o dotaci ve výši cca 5 000 000 Kč. Stručný popis navrhovaných opatření je uveden v žádosti, která je přílohou č. 1 tohoto materiálu.
Návrh řešení Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství navrhuje rozhodnout neposkytnout dotaci městysi Sněžné z rozpočtu Kraje Vysočina na Komplexní protipovodňová opatření Sněžné .
Kraj Vysočina nemá samostatný dotační titul na podporu protipovodňových opatření na území kraje. Realizace protipovodňových opatření podporuje Ministerstvo zemědělství v rámci programu 129 120 Podpora prevence před povodněmi II nebo Operační program Životní prostředí. Zároveň je odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství názoru, že v daném případě není splněno žádné z kritérií stanovených Kritérii pro posuzování žádostí obcí o poskytnutí dotace nebo půjčky Kraje Vysočina.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Rada kraje usnesením č. 1712/35/2011/RK dne 25. 10. 2011 doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout neposkytnout dotaci městysi Sněžné. Žádost bude znovu projednána po schválení dotace Ministerstvem zemědělství z programu Podpora prevence před povodněmi II .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 30. 11. 2011