Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2011-15

ZK-06-2011-15.doc  ZK-06-2011-15pr01.pdf
Číslo jednacíZK-06-2011-15
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě s městysem Opatov
Zpracoval J. Mikésková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a městysem Opatov pro realizaci stavby chodníku, jejímž investorem je městys Opatov.
Městys Opatov buduje chodníky podél silnice III/4036 na pozemku par. č. 4505/1 v k. ú. Opatov na Moravě, obci Opatov v rámci stavby Oprava silnice III/4036, Opatov, průtah, objekt chodníky .
Pro potřeby územního a stavebního řízení byla uzavřena mezi Krajem Vysočina a městysem Opatov smlouva zakládající právo provést stavbu na části pozemku par. č. 4505/1 v k. ú. Opatov na Moravě, obci Opatov a to dle materiálu RK-25-2011-06 včetně př. 1. Uzavření této smlouvy bylo schváleno usnesením č. 1132/24/2011/RK ze dne 19. 7. 2011.
Městys Opatov podal dne 8. 7. 2011 žádost o sepsání smlouvy zakládající právo stavby a darování části pozemku par. č. 4505/1 v k. ú. Opatov na Moravě, obci Opatov. Městys Opatov chce využít pro výstavbu chodníků dotační prostředky a k žádosti potřebuje doložit smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku dotčeného stavbou. Podmínkou uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě je zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce krajského úřadu. Zveřejnění záměru darování proběhlo ve dnech 2. 9. 2011 až 3. 10. 2011.
Návrh řešení Na základě výše uvedeného odbor majetkový navrhuje žádosti městyse Opatov vyhovět a uzavřít s ním smlouvu o budoucí darovací smlouvě na budoucí bezúplatný převod části pozemku par. č. 4505/1 v k. ú. Opatov na Moravě, obci Opatov, který bude zastavěn chodníky. Budoucí bezúplatný převod je navrhován v souladu s příslušnými ustanoveními Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť část uvedených pozemků bude využita pro stavbu ve veřejném zájmu a bude nekomerčně využívána.
Po dokončení akce dojde k zaměření skutečného stavu geometrickým plánem a následně k majetkoprávnímu vypořádání pozemků zastavěných touto akcí.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
Smlouva není předkládána jako příloha tohoto materiálu, neboť se jedná o standardní smlouvu.
StanoviskaRada kraje usnesením č. 1132/24/2011/RK ze dne 19. 7. 2011 rozhodla zveřejnit záměr darování městysu Opatov část pozemku par. č. par. č. 4505/1 v k. ú. Opatov na Moravě, obci Opatov pro výstavbu chodníků.
Rada kraje usnesením č. 1228/25/2011/RK ze dne 9. 8. 2011 doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a městysem Opatov na straně budoucího obdarovaného na darování té části pozemku par. č. 4505/01 v k. ú. Opatov na Moravě, obci Opatov, která bude zastavěna chodníky při realizaci stavby: Oprava silnice III/4036, Opatov, průtah, objekt chodníky .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a městysem Opatov na straně budoucího obdarovaného, podle které se Kraj Vysočina zaváže darovat a městys Opatov zaváže přijmout do svého vlastnictví část pozemku par. č. 4505/1, který bude zastavěn chodníky při realizaci stavby Oprava silnice III/4036, Opatov, průtah, objekt chodníky .
Termín 31. 12. 2011