Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2010-14

NázevDarování pozemků v k. ú. Sviny u Křižanova a obci Sviny
Zpracoval F. Vak
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší převod pozemku par. č. 761/4 v k. ú. Sviny u Křižanova do vlastnictví obce.
Na odbor majetkový se obrátila obec Sviny a požádala o převod pozemku par. č. 761/4 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 37 m2 v k.ú. Sviny u Křižanova a obci Sviny do vlastnictví. Jedná se o pozemek, který vznikl při obnově katastrálního operátu. Není silničním pozemkem, pro činnost majetkového správce KSÚS Vysočiny je nepotřebný, nevyužitelný a tím i majetkem zbytným. Obec jej naopak využívá k přístupu k požární nádrži a jako místní komunikaci pro pěší. Pozemek je obcí využíván a obec jej celoročně udržuje.
Pozemek par. č. 761/4 v k.ú. Sviny u Křižanova a obci Sviny je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byl převeden k hospodaření PO kraje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Třebíč je pozemek zapsán v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 79.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti obce vyhovět a pozemek jí bezúplatně převést do vlastnictví. Návrh je v souladu s příslušnými ustanoveními Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využit nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - k zajištění přístupu k požární nádrži + komunikace pro pěší.
Záměr kraje darovat pozemek obci Sviny byl dle ustanovení § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů zveřejněn po dobu stanovenou zákonem na úřední desce krajského úřadu. Zveřejněním došlo ke splnění zákonné podmínky potřebné k projednání darování nemovitého majetku zastupitelstvem kraje. Převedený nemovitý majetek bude majetkovému správci vyjmut z hospodaření
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat pozemek par. č. 761/4 v k. ú. Sviny do majetku obce a schválit dodatek zřizovací listiny.
StanoviskaRada kraje usnesením 0215/06/2010/RK rozhodla zveřejnit záměr kraje darovat obci Sviny pozemek par. č. 761/4 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 37 m2 v k.ú. Sviny u Křižanova a obci Sviny na úřední desce krajského úřadu a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 761/4 ostatní plocha,ostatní komunikace o výměře 37 m2 v k.ú. Sviny u Křižanova a obci Sviny z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Sviny.
S převodem nově oddělených pozemků souhlasí KSÚS Vysočiny i odvětvový odbor.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 761/4 ostatní plocha,ostatní komunikace o výměře 37 m2 v k. ú. Sviny u Křižanova a obci Sviny z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Sviny;
dodatek č. 431 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-02-2010-14, př. 1
Termín červen 2010