Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2009-50

NázevNominace zástupce kraje Vysočina do orgánů NSZM ČR
Zpracoval M. Vencovská
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o jmenování zástupce za kraj Vysočina do orgánů Národní sítě zdravých měst České republiky (dále jen NSZM ČR ), která zastřešuje Zdravá města a regiony v ČR a jíž jsme od roku 2004 řádným členem.
Na Valné hromadě NSZM ČR, která se bude konat dne 25. 3. 2009 v Jihlavě, proběhnou řádné volby Rady a Revizní komise NSZM ČR a volby předsedy a místopředsedy. Uvedené orgány NSZM ČR budou řídit a reprezentovat asociaci po dobu následujících dvou let, tj. do jarního zasedání Valné hromady NSZM roku 2011.
Kraj Vysočina realizuje projekt Zdravý kraj Vysočina a Místní Agendu 21 (MA 21) od roku 2004, kdy politikem projektu byla Ing. Marie Černá, která v minulém období zastupovala kraj Vysočina na pozici místopředsedkyně NSZM ČR.
Usnesením 1618/35/2008/RK byl jmenován politikem projektu Zdravý kraj Vysočina
Ing. Bc. Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje, a to do doby zvolení nového politika projektu.
Návrh řešení RK svým usnesením č. 0298/08/2009 RK jmenovala jako zástupce do voleb orgánů NSZM ČR za kraj Vysočina Ing. Bc. Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje .
Z důvodu zajištění souladu s podmínkami pro realizátory MA 21 je třeba rozšíření názvu funkce politika projektu Zdravý kraj Vysočina na politik projektu Zdravý kraj Vysočina a místní Agendy 21 a projednání této skutečnosti na Zastupitelstvu kraje Vysočina. Elektronická verze nebo scan výpisu z usnesení Zastupitelstva o ustanovení zodpovědného politika pro MA 21 je povinný doklad pro postup v databázi pro realizátory v sadě Kritérii MA 21 Rady vlády pro udržitelný rozvoj, podle kterých kraj Vysočina při realizaci MA 21 postupuje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníZastupitelstvu kraje
bere na vědomí
jmenování politikem projektu Zdravý kraj Vysočina a místní Agendy 21 Ing. Bc. Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje, a to do doby zvolení nového politika projektu.
Odpovědnost ORR
Termín 10. 3. 2009