Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2008-37

ZK-01-2008-37.doc  ZK-01-2008-37pr1.doc
Číslo jednacíZK-01-2008-37
NázevNávrh rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví - vybudování stanoviště RLP ve Žďáru nad Sázavou
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá P. Hájek
Popis problémuOblastní středisko Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina má v okrese Žďár nad Sázavou čtyři výjezdová stanoviště. V Novém Městě na Moravě, ve Velkém Meziříčí a v Bystřici nad Pernštejnem jsou lékařské posádky (RLP), ve Žďáru nad Sázavou je to posádka nelékařská (RZP).
60 % výjezdů posádky RLP z Nového Města na Moravě směřuje do Žďáru nad Sázavou a do jeho nejbližšího okolí. Vzhledem k tomu doporučila ZZS KV, aby provoz ve Žďáru nad Sázavou zabezpečovala posádka RLP.
Protože jsou z novoměstské nemocnice požadovány sekundární transporty do brněnských nemocnic, které jsou zabezpečovány posádkou RLP, je vhodnější zachovat posádku RLP i v Novém Městě na Moravě. Vhodným řešením se jeví provozovat RLP v Novém Městě na Moravě v době od 7 do 19 hod. ve všedních dnech a v době od 19 do 7 hod. a v sobotu a neděli zajišťovat tuto oblast pouze posádkou RZP.
Na současném stanovišti výjezdové posádky RZP v budově Hasičského záchranného sboru na ul. Jamská není z kapacitních důvodu rozšíření možné (i v současné době jsou stávající prostory nevyhovující, posádka nemá k dispozici šatnu, mycí místnost apod.).

Prostorové zabezpečení
Řešením této situace je vytvoření nového stanoviště v budově polikliniky s tím, že realizaci rekonstrukce provede Město Žďár nad Sázavou.
Město Žďár nad Sázavou vypsalo veřejnou zakázku na dodavatele zakázek malého rozsahu s názvem "Zřízení výjezdového stanoviště Rychlé lékařské pomoci - Poliklinika Žďár nad Sázavou", jejichž předmětem bylo
* zřízení výjezdového stanoviště Rychlé lékařské pomoci - Poliklinika Žďár nad Sázavou, Studentská 4, 591 01 Žďár nad Sázavou s termínem dokončení nejdéle do 15. 5. 2008.
* zajištění výkonu inženýrské činnosti (stavební dozor) na výše uvedenou akci.
Hodnotící komise zasedla 10. prosince 2007 (členy hodnotící komise byli i zástupci kraje jmenovaní radou). Celkové finanční náklady pro zajištění stavebních úprav nového výjezdového stanoviště RLP jsou ve výši :

* Dodávka stavebních prací .................................... 3.158 061,- Kč
* Vypracování realizačního projektu ......................... 124 950,- Kč
* Zajištění inženýrské činnosti (stavebního dozoru) ..... 47 600,- Kč
------------------------------------------------------------------------------------------
Celkem finanční náklady .............................................3 330 611,- Kč
Návrh řešení Rozpočet kraje pro rok 2008 řešil celou záležitost nepřímo - pouze v dalších možných požadavcích v rámci kapitoly Zdravotnictví byl zakomponován požadavek na přebudování výjezdového stanoviště RZP na RLP ve Žďáru n. S. - dotace Městu Žďár n. S. ve výši 4 000 tis. Kč. Usnesením zastupitelstva č. 0499/07/2007/ZK byla rovněž schválena blíže nespecifikovaná dotace pro ZZS kraje Vysočina ve výši 12 730 tis. Kč. Jde o finanční prostředky, které byly v minulých letech poskytovány na provoz LSPP.
Zastupitelstvu kraje se doporučuje schválit poskytnutí dotace pro Město Žďár nad Sázavou ve výši 3 330,7 na realizaci zřízení stanoviště RLP v budově polikliniky. Město se smluvně zaváže k tomu, že provede rekonstrukci prostor v budově polikliniky a po dobu 30ti let ponechá ZZS KV tyto prostory k bezplatnému užívání.
StanoviskaRada kraje usnesením č. 0097/03/2008/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout poskytnout investiční dotaci Městu Žďár nad Sázavou, IČ 00295841 na realizaci zřízení stanoviště RLP v budově Polikliniky Žďár nad Sázavou ve výši 3 330 611,- Kč za smluvních podmínek dle materiálu RK-03-2008-39, př. 1 a schválit v rámci výdajové části rozpočtu kraje, kapitoly Zdravotnictví a § 3533 Zdravotnická záchranná služba poskytnutí investiční dotace ve výši 3 330 611,- Kč pro Město Žďár nad Sázavou na zřízení nového stanoviště RLP k pokrytí výdajů souvisejících s realizací stavebních úprav v budově Polikliniky Žďár nad Sázavou na zřízení nového stanoviště RLP.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
poskytnout investiční dotaci Městu Žďár nad Sázavou, IČ 00295841 na realizaci zřízení stanoviště RLP v budově Polikliniky Žďár nad Sázavou ve výši 3 330 611,- Kč za smluvních podmínek dle materiálu ZK-01-2008-37, př. 1;
Odpovědnost OSVZ, ekonomický odbor
Termín 31. 12. 2008