Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2006-75

ZK-04-2006-75.doc  ZK-04-2006-75pr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2006-75
NázevFond Vysočiny - grantový program EDICE VYSOČINY IV.
Zpracoval J. Panáčková, H. Kubíček
Předkládá M. Matějková
Popis problémuCílem grantového programu EDICE VYSOČINY IV. je pokračovat v realizaci opatření 2.5 Programu rozvoje kraje zaměřeného do oblasti podpory ediční a publikační činnosti (jedná se čtvrtý grantový program tohoto typu) ve smyslu Statutu účelového Fondu Vysočiny.
V letech 2003, 2004 i 2005 měly tyto grantové programy mezi žadateli značný ohlas. Bylo podáno celkem 184 žádostí s celkovým finančním požadavkem přes 13 milionů korun. V rámci všech tří programů bylo a v letošním roce bude vydáno již 89 publikací s celkovou výší podpory cca 6 milionů korun, které vypovídají o významných osobnostech, událostech, kulturním i přírodním bohatství kraje Vysočina. Odbor kultury a památkové péče považuje vydávání odborných a populárně naučných publikací v rámci EDICE VYSOČINY za ověřený projekt podpory paměti našeho kraje.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče předložil návrh na vyhlášení grantového programu EDICE VYSOČINY IV. na podporu edičních počinů s vazbou na kulturu, historii, přírodu a krajinu Vysočiny v objemu 2 mil. Kč radě kraje a ta svým usnesením č. 0761/16/2006/RK návrh schválila a doporučila zastupitelstvu kraje k vyhlášení.
Vývoj čerpání finančních prostředků alokovaných pro dílčí cíl 2.5 v roce 2006 ukazuje následující tabulka:

Celkem dílčí cíl 2.5 pro rok 2006
6 000 000,- Kč
GP Klenotnice Vysočiny 2006 (vyhodnocen)
- 1 500 000,- Kč
GP Edice Vysočiny IV. (k vyhlášení)
- 2 000 000,- Kč
GP Regionální kultura VI. (pro rok 2007)
- 2 000 000,- Kč
Zůstatek
500 000,- Kč
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "EDICE VYSOČINY IV." na podporu edičních počinů s vazbou na kulturu, historii, přírodu a krajinu Vysočiny v objemu 2 mil. Kč dle materiálu ZK-04-2006-75, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Edice Vysočiny IV." ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
SNK-ED -
ČSSD -
KSČM
* ......................... předsedou řídícího výboru grantového programu "Edice Vysočiny IV."
* garantem grantového programu "Edice Vysočiny IV." odbor kultury a památkové péče a zástupcem garanta Horymíra Kubíčka s právem hlasovacím a Jaroslavu Panáčkovou s právem poradním a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídícího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost OKPP
Termín 20.6.2006