Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2007-25

RK-32-2007-25.doc  RK-32-2007-25pr1.doc  RK-32-2007-25pr1upr1.doc
Číslo jednacíRK-32-2007-25
NázevStavební záměr "Krajský úřad kraje Vysočina - rekonstrukce DM, ul. Věžní , Jihlava"
Zpracoval E. Jozífek
Popis problémuJedná se o záměr rekonstrukce budovy domova mládeže pro potřeby krajského úřadu.
Krajský úřad kraje Vysočina se dlouhodobě potýká s nedostatkem kancelářských prostor. V současné době se m.j. využívá i objekt bývalého Okresního úřadu v Jihlavě - dnes Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na Tolstého ulici 15. Pronájem kancelářských prostor je sjednán do 21. 12. 2008. Jsou zde umístěny odbor školství, mládeže a sportu a odbor zdravotnictví a sociálních věcí - celkem 75 zaměstnanců krajského úřadu.
Objekt Domova mládeže v Jihlavě ve Věžní ulici č.p. 4284, který je ve správě Střední školy stavební Jihlava, je pro potřeby středního školství nadále nepotřebný a není využitelný ani pro potřeby jiných příspěvkových organizací kraje. Objekt již v současné době není využíván k ubytování studentů. Rekonstrukcí objektu bude zajištěno umístění části zaměstnanců sídlících v pronajatých prostorách v budově ve vlastnictví kraje.
Návrh řešení OM předkládá radě kraje stavební záměr výše uvedené akce k projednání. Stavební záměr je obsahem materiálu RK-32-2007-25 př. 1. Výkresová část stavebního záměru bude s ohledem na její formát k dispozici na jednání rady kraje. Předpokládané náklady jsou zahrnuty v návrhu rozpočtu kraje pro rok 2007 v kapitole Nemovitý majetek. Dle časového plánu uvedeného ve stavebním záměru OM předpokládá dokončení realizace akce v srpnu 2008. Stěhování by mohlo proběhnout počátkem IV. čtvrtletí 2008.
Budova domova mládeže bude k 1. 1. 2008 vyjmuta ze správy Střední školy stavební Jihlava. Budovu bude využívat a spravovat přímo Krajský úřad kraje Vysočina.
Návrh předpokládá schválení předloženého stavebního záměru a doporučení zastupitelstvu kraje formou schválení dodatku zřizovací listiny vyjmout objekt Domova mládeže ve Věžní ulici a zastavěný pozemek ze správy Střední školy stavební Jihlava.
StanoviskaOddělení organizační a hospodářské správy souhlasí s předloženým stavebním záměrem na rekonstrukci budovy Věžní 4284 v Jihlavě a převodem do správy krajského úřadu.
Návrh vnitřní dispozice byl odsouhlasen ředitelem sekce pro službu veřejnosti a vedoucím OŠMS.
stavební záměr "Krajský úřad kraje Vysočina - rekonstrukce DM, ul. Věžní , Jihlava" dle materiálu RK-32-2007-25, př. 1;
doporučuje
zastupitelstvu kraje formou schválení dodatku zřizovací listiny vyjmout k 1. 1. 2008 budovu č.p. 4284 občanská vybavenost postavenou na pozemku par. č. 2728/3 a pozemek par. č. 2728/3 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 228 m2 v k. ú. a obci Jihlava ze správy Střední školy stavební Jihlava.
Termín 18. 12. 2007