Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2007-06

RK-27-2007-06.doc
Číslo jednacíRK-27-2007-06
NázevSouhlas se stavbou v k. ú. a obci Komorovice
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší doplnění usnesení rady kraje týkající se vydání souhlasu se stavbou na pozemku ve vlastnictví kraje
Usnesením 1123/25/2007/RK rada kraje vyslovila souhlas se stavebními úpravami na pozemku par. č. 495/18 v k. ú. a obci Komorovice prováděnými v rámci projektu Silnice II/347 Komorovice a rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina jako vlastníkem dotčeného pozemku a obcí Komorovice jako investorem. Současně rozhodla zveřejnit na úřední desce záměr darovat část pozemku par. č. 495/18 v k. ú. a obci Komorovice zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Komorovce a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat část pozemku par. č. 495/18 v k. ú. a obci Komorovice zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Komorovice. Záměr darovat část výše uvedeného pozemku byl na úřední desce zveřejněn a nepojmenovaná smlouva byla dne 27. a 30. 8. 2007 podepsána.
Dne 17. září 2007 se opětovně na OM obrátila obec Komorovce se žádostí o vydání souhlasu se stavbou "Silnice II/347 Komorovice", kterou, jak bylo dodatečně zjištěno, bude dotčen pozemek par.č. 510 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Komorovce. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Pelhřimov vyjádřil se stavebními úpravami tohoto pozemku souhlas a navrhuje po realizaci celé akce provést majetkoprávní vypořádání.
Uvedený pozemek získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov, resp. podle Rozhodnutí o sloučení příspěvkových organizací vydaného krajem Vysočina a schváleného Zastupitelstvem kraje Vysočina usnesením č. 0523/08/2006/ZK ze dne 7. 11. 2006, účinného od 1. 1. 2007, byl tento pozemek svěřen do správy organizace s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Uvedený pozemek je Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Pelhřimov veden na LV č. 348 pro k.ú. a obec Komorovce .
Návrh řešení OM navrhuje vyslovit souhlas se stavebními úpravami na pozemku par. č. 510 v k. ú. a obci Komorovice prováděnými v rámci projektu Silnice II/347 Komorovice. OM dále navrhuje uzavřít dodatek č. 1 ke Smlouvě zakládající právo provést stavbu ze dne 27. a 30. 8. 2007, v němž bude rozšířen okruh pozemků, které mají být stavbou dotčeny. Současně OM navrhuje zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 510 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Komorovice na úřední desce krajského úřadu.
Usnesení předpokládá vyslovit souhlas s dotčením dalšího pozemku uvedenou stavbou, uzavřít dodatek č. 1 k nepojmenované smlouvě, zveřejnit na úřední desce záměr darovat část pozemku par. č. 510 v k.ú. a obci Komorovice a doporučit zastupitelstvu rozhodnout darovat část tohoto pozemku zastavěného chodníkem a odbočovacím pruhem pro autobusy do vlastnictví obce Komorovice.
StanoviskaUsnesením 1123/25/2007/RK rada kraje souhlasila se stavebními úpravami na pozemku par. č. 495/18 v k. ú. a obci Komorovice prováděnými v rámci projektu Silnice II/347 Komorovice; rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina jako vlastníkem dotčeného pozemku a obcí Komorovice jako investorem a zveřejnit na úřední desce záměr darovat část pozemku par. č. 495/18 v k. ú. a obci Komorovice zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Komorovice a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat část pozemku par. č. 495/18 v k. ú. a obci Komorovice zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Komorovice.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Pelhřimov vydala dne 7. 9. 2007 souhlas se stavebními úpravami na pozemku par. č. 510 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Komorovice.
souhlasí
se stavebními úpravami na pozemku par. č. 510 v k. ú. a obci Komorovice prováděnými v rámci projektu Silnice II/347 Komorovice;
* uzavřít dodatek č. 1 ke Smlouvě zakládající právo obci Komorovice provést stavbu ze dne 27. a 30. 8. 2007, rozšiřující okruh dotčených pozemků o pozemek par. č. 510
v k. ú. a obci Komorovice;
* zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat část pozemku par. č. 510
v k. ú. a obci Komorovice zastavěného chodníkem a odbočovacím pruhem do vlastnictví obce Komorovice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat část pozemku par. č. 510 v k. ú. a obci Komorovice zastavěného chodníkem a odbočovacím pruhem do vlastnictví obce Komorovice.
Termín 31. 12. 2008